هفته دفاع مقدس
1391/04/27 14:25:55
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

پیشرفت‌های دفاعی ایران نظام جهانی را به تعجب واداشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر آمادگی دفاعی و ارتقای توان نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: پیشرفت‌های تکنولوژیک جمهوری اسلامی امروز به حدی رسیده که با بزرگترین ارتش‌های جهان برابری می‌کند.
پیشرفت‌های دفاعی ایران نظام جهانی را به تعجب واداشته است عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر آمادگی دفاعی و ارتقای توان نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: پیشرفت‌های تکنولوژیک جمهوری اسلامی امروز به حدی رسیده که با بزرگترین ارتش‌های جهان برابری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9976.jpg پیشرفت‌های,دفاعی,ایران,نظام,جهانی,را,به,تعجب,واداشته,است Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از توانمندی فوق‌العاده‌ای برای صیانت از حدود و ثغور جمهوری اسلامی برخورداند، افزود: امروز دانشمندان ما در نیروهای مسلح در یک هماهنگی و همسویی تنگاتنگ با نظام دانشگاهی به پیشرفت‌های خوبی در عرصه تجهیزات نظامی دست پیدا کردند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در زمان جنگ تحمیلی برای تامین تجهیزات نظامی نیازمند خارج از کشور بودیم، یادآور شد: در شرایطی که در زمان 8 سال دفاع مقدس حتی برای تامین سیم خاردار هم نیازمند واردات بودیم اما امروز شاهدیم که در پی توانمندی دانشمندان، مهندسان و نسل جوان، ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف تولیدات نظامی اعم از تانک، هواپیما، ناو  و ... موفقیت‌های چشم گیری حاصل کرده است.

وی با یادآوری موفقیت‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به مهندسی معکوس، ادامه داد: امروز ایران اسلامی در حوزه مهندسی معکوس به تکنولوژی هایی دست یافته که نظام سلطه جهانی را به تعجب واداشته و آنان را مستاصل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه تجهیزات جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تکنولوژی با ارتش‌های جهان برابری می کند، تصریح کرد: تنها تفاوت ایران و دیگر ارتش‌های جهان آن است که استراتژی جمهوری اسلامی در حوزه پیشرفت‌های نظامی‌، ‌استراتژی دفاعی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نیروهای مسلح اعم از ارتش، ‌سپاه پاسداران و وزارت دفاع به دستور فرمانده کل قوا مسئول دفاع از مرزهای زمینی،‌ هوایی و دریایی ایران هستند،‌ تاکید کرد: مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عین اینکه نیم نگاهی به سلاح‌های دشمن داشته تا بتواند تکنولوژی‌های دفاعی کشور را با سیستم های روز جهانی تطبیق دهند، در یک برنامه‌ریزی دقیق درتلاشند تا سلاح‌هایی خاص جمهوری اسلامی ایران که براساس آمایش سرزمین،‌ آب و هوا و شرایط محیطی کشورمان طراحی شده تولید و توسعه دهند.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدسبا تاکید بر آمادگی‌های دفاعی و پیشرفت‌های حیرت انگیز ایران و تاثیر آن بر اردوگاه دشمنان انقلاب اسلامی گفت: امروز رشد و ارتقای توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف از جمله عرصه‌های موشکی، توان دریایی سپاه و تحولاتی که در این عرصه‌ها در کشور روی داده برای دشمنان قابل تحمل نیست./

پایان پیام


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet