هفته دفاع مقدس
1391/04/23 10:09:09
سرویس فرهنگی
کیانی نژاددر واکنش به تصمیم وزیر ارشاد:

راه‌اندازی بنیاد مد و لباس باید با کارشناسی صورت بگیرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار توضیح وزیرارشاد برای تصمیم به راه‌اندازی بنیاد مد و لباس شد و تاکید کرد: مساله مد و لباس نیازمند ساماندهی است و این کاربا زور و اجبار و بگیر و ببند به نتیجه نمی‌رسد، بلکه باید کار فرهنگی انجام شود.
راه‌اندازی بنیاد مد و لباس باید با کارشناسی صورت بگیرد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار توضیح وزیرارشاد برای تصمیم به راه‌اندازی بنیاد مد و لباس شد و تاکید کرد: مساله مد و لباس نیازمند ساماندهی است و این کاربا زور و اجبار و بگیر و ببند به نتیجه نمی‌رسد، بلکه باید کار فرهنگی انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16428.jpg راه‌اندازی,بنیاد,مد,و,لباس,باید,با,کارشناسی,صورت,بگیرد Icana

مفید کیانی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به راه‌اندازی بنیاد ملی مد و لباس گفت: اقدام وزارت ارشاد برای راه‌اندازی این بنیاد می‌طلبد که کمیسیون فرهنگی با دعوت از وزیر مربوطه، به استماع توضیحات وی برای چنین تصمیمی بنشیند.

نماینده مردم ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: گاه، انجام برخی کارها نه تنها اثر مثبت ندارد که تاثیرگذاری منفی هم در پی خواهد داشت؛ لذا برای تاسیس بنیاد ملی مد و لباس، ابتدا باید کارشناسی‌های لازم صورت بگیرد و مصلحت نیست آناً به راه‌اندازی آن اقدام کرد.

وی ادامه داد: اضافه کردن دستگاه و سازمان در حوزه فرهنگی، بدون انجام کارشناسی لازم، ثمربخش نیست و لازم است به جای اضافه کردن دستگاه، سعی کنیم کیفیت کار را بالا ببریم.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع مد و لباس در کشور اعلام کرد: نه تنها در شهرهای بزرگ، بلکه در روستاها نیز، مردم پوشش مناسب فرهنگ اسلامی ندارند؛ لذا باید این مساله ساماندهی شود و این کار نیز با زور و اجبار و بگیر و ببند به نتیجه نمی‌رسد، بلکه باید کار فرهنگی انجام شود.

عضو کارگروه ارشاد و تبلیغ کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) که "صدا و سیما باید دانشگاه باشد" ، یادآور شد: اگر بتوان الگوهای مناسب را از طریق سیما به مردم ارائه داد، تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ زیرا به جزعده قلیلی که با نظام عناد و لجاج دارند، اکثریت مردم ما اصراری ندارند به کج راهه بروند.

کیانی نژاد ادامه داد: الگوی برخی مردم، تلویزیون است و با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق مردم علاقه‌مند به نظام هستند و دلشان می‌خواهد در مسیر صحیح حرکت کنند، وظیفه مسئولان فرهنگی است که الگوی مناسب به آنها ارائه دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، عملکرد صداوسیما و رسانه‌های همگانی در ارائه الگوی مناسب به مردم را ناموفق دانست و تاکید کرد: نه تنها موفق نبوده‌اند، بلکه سیما در برخی موارد بدآموزی و ضرر هم داشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet