هدر اصلی
1391/04/23 10:06:20
سرویس فرهنگی

انتشار «کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه‌های تخصصی چاپ» توسط کتابخانه مجلس

پس از افتتاح موزه چاپ در کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه‌ای تخصصی از صنعت چاپ نیز توسط این کتابخانه منتشر شد.
انتشار «کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه‌های تخصصی چاپ» توسط کتابخانه مجلس پس از افتتاح موزه چاپ در کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه‌ای تخصصی از صنعت چاپ نیز توسط این کتابخانه منتشر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/22230.jpg انتشار,«کتاب‌شناسی,و,مقاله‌نامه‌های,تخصصی,چاپ»,توسط,کتابخانه,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه های تخصصی چاپ» را قاسم صافی دانشیار دانشگاه تهران در 95 صفحه گردآوری کرده است.

سازماندهی اطلاعات در این مجموعه به این شیوه است که مدخل‌های کتابشناسی، ‌نخست با استفاده از یک تقسیم بندی موضوعی به کتاب ها، پایان نامه‌ها، مقاله‌ها و نشریات ادواری تخصصی و نظایر آن فراهم شده و سپس مدخل‌ها بر مبنای نام نویسندگان مرتب شده است.

بخش اول به کلیات (مقدمه، هدف، روش)می‌پردازد و در بخش‌های بعدی، کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها، مقاله‌هاونشریات تخصصیآورده شده است.

اسماعیل دمیرچی در تقریظ خود بر این کتاب نوشته است: «... قلم زدن در هریک از رشته‌های صنایع چاپ، زبان خاص و فنی می‌طلبد و به واقع از کمبودهای فراوانی در تولید کتب‌های مورد احتیاجمان برخورداریم، و از آن جمله است نیاز به مترجمین رشته‌های مختلف صنعت چاپ که سال‌ها ممارست در هر رسته‌ای از این صنعت مادر را برای ایشان اجتناب ناپذیر می‌نمایاند.»

این کتابشناسی توصیفی را که به ترتیب شامل مداخلی چون نام پدیدآور، عنوان، محل نشر، ‌ناشر و سال نشر است،‌ کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet