هفته دفاع مقدس
1391/04/23 10:04:56
سرویس فرهنگی
پژمان فر:

مسئولان به جای حل مشکل، دستگاه جدید راه‌اندازی می‌کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر اینکه باید در برابر هر مسئولیت فرهنگی، تنها یک دستگاه مسئول باشد،‌ بیان کرد: مسئولان به جای حل مشکل، دستگاه جدید راه‌اندازی می‌کنند.
مسئولان به جای حل مشکل، دستگاه جدید راه‌اندازی می‌کنند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر اینکه باید در برابر هر مسئولیت فرهنگی، تنها یک دستگاه مسئول باشد،‌ بیان کرد: مسئولان به جای حل مشکل، دستگاه جدید راه‌اندازی می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/20700.jpg مسئولان,به,جای,حل,مشکل،,دستگاه,جدید,راه‌اندازی,می‌کنند Icana

نصرالله پژمان فر در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، گفت: در حوزه فرهنگ به کرّات شاهد آن بوده‌ایم که به دلیل ضعف یک سازمان و دستگاه در حوزه مدیریتی و یا سایر مسائل، مسئولان ذی‌ربط به جای تقویت آن و حل مشکلات مرتبط، اقدام به راه اندازی سازمان و دستگاه جدیدی به صورت هم عرض با آن می‌کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه فرهنگ گاه دیده می شود بیش از شش دستگاه و سازمان در ارتباط با یک موضوع فرهنگی، وظیفه سازمانی دارند و به تبع هیچکدام از آنها پاسخگو نخواهند بود و در برخی موارد که احساس کنند نگرانی و دردسری برایشان به وجود خواهد آمد، کار را به گروه دیگر واگذار خواهند کرد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تصریح کرد: راه‌اندازی سازمان‌ها، مسائل و مشکلات ما را در حوزه فرهنگ حل نمی‌کند و نباید انتظار داشت با ایجاد سازمان و دستگاهی جدید، معجزه رخ دهد.

وی با تاکید بر جرح و تعدیل وظایف سازمانها و دستگاه‌های فرهنگی، اضافه کرد: یکی از مسائلی که کمیسیون فرهنگی مجلس نهم باید آن را مورد توجه قرار دهد، بازبینی شرح وظایف سازمانهای فرهنگی است؛ به گونه‌ای که در مقابل هر وظیفه فرهنگی، تنها یک سازمان مسئولیت داشته باشد تا ما نیز بتوانیم از مسئول مربوط به هر حوزه توقع پاسخگویی داشته باشیم.

عضو کارگروه خانواده، زنان، جوانان و ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: تقسیم‌بندی حوزه فرهنگ باید دقیق و روشن باشد، متولی هر حوزه به خوبی برای مسئولان، فعالان و مردم مشخص شود تا اگر در هر زمینه مشکلی به وجود آمد، متولی آن را به درستی بشناسیم و از او انتظار پاسخگویی داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet