سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

کوثری: گزارش‌های البرادعی برای رفع تکلیف است

سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش اخیر "محمد البرادعی" تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حتی برای یک لحظه هم تعلیق را نمی‌پذیرد.
یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 11:18

"اسماعیل کوثری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی متاسفانه به دنبال حقیقت ناب نیست و به دنبال این است که برای رفع تکلیف گزارشی ارائه کند.

وی افزود: گزارش اخیر البرادعی به صورت جامع و دقیق نیست و تنها به گونه‌ای تنظیم شده است که دو طرف را راضی نگهدارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اینکه آمریکا سوالات و ابهامات بدون پشتوانه‌ای را مطرح کند و گزارش آژانس هم بر همین مبنا تهیه شود حرکتی سیاسی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون در چند مرحله به سوالات مطروحه پاسخ داده است، گفت: اگر باز هم سوالاتی مطرح است باید به صورت شفاف و واضح و به همراه سند عنوان شود تا بتوانند پاسخی دقیق هم از جانب ما دریافت کنند نه اینکه همواره در گزارش‌های آژانس به صورت مبهم عنوان شود که هنوز سوالاتی در خصوص مطالعات ادعایی وجود دارد.

کوثری تاکید کرد: آمریکایی‌ها و آژانس باید بپذیرند که جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه و حتی برای یک لحظه تعلیق را نمی‌پذیرد و به کار خود ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه در گزارش آمده است که تعداد سانترفیوژها زیاد شده است افزود: ما علنا اعلام کردیم که در جهت پیشرفت فناوری هسته‌ای تحت نظارت آژانس حرکت خواهیم کرد لذا طرح چنین مساله‌ای بی معنی است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000