آغاز هفته وحدت
1387/09/03 10:23:00
سرویس سیاسی

کوثری خواستار توجه ویژه به بسیج در بودجه سال آینده شد

"اسماعیل کوثری" خواستار توجه ویژه به بسیج در قانون بودجه سال آینده کل کشور شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص نقش بسیج در تامین امنیت کشور اظهارداشت: بهترین راه برای برقراری امنیت در داخل کشور پس از دستگاه‌هایی مثل نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات بهره گیری از نیروهای مردمی در قالب بسیج است.

وی افزود: چون نیروهای بسیجی در همه نقاط کشور اعم از کوچه و محله و شهرها حضور دارند و کسانی هستند که با اعتقاد راسخ خود این راه را انتخاب کرده‌اند می‌توانند در جهت تقویت امنیت کشور موثر باشند همانگونه که تا به حال تاریخ این حقیقت را ثابت کرده است.

کوثری با بیان اینکه نیروهای بسیج گستردگی زیادی در سطح کشور دارند و آحاد ملت خود را در این مجموعه سهیم می‌دانند، گفت: مبلغ اعتباراتی که برای این موضوع در بودجه سالانه اختصاص می‌یابد بسیار در برابر این گستردگی ناچیز است و حتی برای اقدامات ابتدایی مثل آموزش و سازماندهی هم کافی نیست لذا ضروری است برای تامین بودجه این نیروی عظیم 10 میلیونی توجه لازم صورت بگیرد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: همچنین لازم است قوانینی که در ارتباط با بسیج تاکنون مصوب شده است در همه سطوح اداری کشور اجرایی شود چون در حال حاضر بعضی مراکز احساس می‌کنند اگر این قوانین اجرا نشود اتفاق خاصی نمی‌افتد.

وی گفت: ما باید فرهنگ بسیج را که برخاسته از ایثار، فداکاری و آگاهی و فدا شدن در راه حق و حقیقت است را در همه سطوح جامعه عملی و تقویت کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet