هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مجلس به دوفوریت طرحی در خصوص اشتغالزایی جوانان رأی مثبت داد

سرویس اقتصادی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت‌ طرحی رأی مثبت دادند که در صورت تصویب نهایی آن جوانان می‌توانند برای طرح‌های اشتغالزایی از تسهیلات صندوق مهر رضا استفاده کنند.
یکشنبه 4 شهریور 1386 ساعت 13:20

 

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز مجلس طرح دو فوریتی "اصلاح‌بند ک"‌تبصره 2 قانون بودجه سال 1386 کل کشور را بررسی و با 148 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر دو فوریت آن را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده واحده این طرح و در صورت تصویب نهایی آن در بند ک، تبصره 2 قانون بودجه سال 86 کل کشور کلمه اشتغال قبل از عبارت "ازدواج و مسکن" اضافه خواهد شد.

طراحان در لزوم دو فوریت این طرح عنوان کرده‌اند که با توجه به اینکه امروزه اشتغال یکی از مهمترین مشکلات نسل جوان کشور می‌باشد، همه ساله در بودجه کل کشور اعتبارات و تسهیلاتی به منظور خود اشتغالی پیش‌بینی می‌شد که متأسفانه در سال جاری عبارت اشتغال از بند ک، تبصره 2 حذف شده است.

طراحان همچنین در ادامه تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در طول شش ماه گذشته در امر اشتغال جوانان بدون سرمایه بوجود آمده است پیشنهاد می‌شود این بند اصلاح و کلمه اشتغال قبل از عبارت "ازدواج ومسکن" قید شود.

محمدباقر بهرامی نماینده اسد‌آباد و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در ضرورت دو فوریتی بودن این طرح گفت: در قانون بودجه سال 86 در بحث صندوق مهر امام رضا (ع) واژه مسکن و ازدواج جوانان آمده است و کلمه اشتغال نیامده است.

وی افزود: بر اساس این طرح پیشنهاد کردیم کلمه اشتغال نیز به بند ک، تبصره 2 قانون بودجه اضافه شود تااعتبارات این بند به اشتغال نیز اختصاص یابد.

وی افزود:: این طرح هزینه‌ای را برای دولت ندارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000