روز مجلس
1386/06/04 13:20:00
سرویس اقتصادی

مجلس به دوفوریت طرحی در خصوص اشتغالزایی جوانان رأی مثبت داد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت‌ طرحی رأی مثبت دادند که در صورت تصویب نهایی آن جوانان می‌توانند برای طرح‌های اشتغالزایی از تسهیلات صندوق مهر رضا استفاده کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز مجلس طرح دو فوریتی "اصلاح‌بند ک"‌تبصره 2 قانون بودجه سال 1386 کل کشور را بررسی و با 148 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر دو فوریت آن را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده واحده این طرح و در صورت تصویب نهایی آن در بند ک، تبصره 2 قانون بودجه سال 86 کل کشور کلمه اشتغال قبل از عبارت "ازدواج و مسکن" اضافه خواهد شد.

طراحان در لزوم دو فوریت این طرح عنوان کرده‌اند که با توجه به اینکه امروزه اشتغال یکی از مهمترین مشکلات نسل جوان کشور می‌باشد، همه ساله در بودجه کل کشور اعتبارات و تسهیلاتی به منظور خود اشتغالی پیش‌بینی می‌شد که متأسفانه در سال جاری عبارت اشتغال از بند ک، تبصره 2 حذف شده است.

طراحان همچنین در ادامه تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در طول شش ماه گذشته در امر اشتغال جوانان بدون سرمایه بوجود آمده است پیشنهاد می‌شود این بند اصلاح و کلمه اشتغال قبل از عبارت "ازدواج ومسکن" قید شود.

محمدباقر بهرامی نماینده اسد‌آباد و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در ضرورت دو فوریتی بودن این طرح گفت: در قانون بودجه سال 86 در بحث صندوق مهر امام رضا (ع) واژه مسکن و ازدواج جوانان آمده است و کلمه اشتغال نیامده است.

وی افزود: بر اساس این طرح پیشنهاد کردیم کلمه اشتغال نیز به بند ک، تبصره 2 قانون بودجه اضافه شود تااعتبارات این بند به اشتغال نیز اختصاص یابد.

وی افزود:: این طرح هزینه‌ای را برای دولت ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet