ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/09/04 19:02:00
سرویس سیاسی

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

آرتور باغداساریان دبیر شورای امنیت ملی جمهوری ارمنستان بعد از ظهر روز دوشنبه با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد .

"دکتر علی لاریجانی " در این دیدار با ابراز خشنودی از روند روبه رشد مناسبات ، علایق و پیوندهای میان دوکشور را عمیق خواند و افزود : روابط  دوکشور دیرینه و همگرا است که برخاسته از ارتباطات و پیوندهای عمیق میان دو ملت است .

وی تصریح کرد روابط پایدار و همه جانبه میان دوکشور عنصری اساسی برای امنیت و آرامش منطقه است .

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر لزوم شناسایی عرصه های جدیدی برای توسعه و گسترش مناسبات دوجانبه گفت : در سال های اخیر گام های خوبی برای تعمیق و تحکیم مناسبات دوکشور در عرصه های سیاسی ، اقتصادی و همکاری های صنعتی برداشته شده است اما هنوز دوکشور امکانات و توانایی فراوانی برای ارتقای سطح روابط دوستانه دارند .

وی با تاکید بر نقش موثر و مهم مجالس در تقویت همکاری های دوستانه تصریح کرد : مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دوکشور در کلیه زمینه ها حمایت می کند .

لاریجانی نقش کمیسیون مشترک اقتصادی دوکشور را در اجرایی کردن پروژه های اقتصادی و صنعتی مهم توصیف کرد .

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان نیز در این دیدار روابط ایران و ارمنستاان را راهبردی خواند وگفت : توسعه و گسترش مناسبات با ایران در همه عرصه های سیاسی و اقتصادی ، تجاری و زیربنایی از اولویت های سیاست خارجی ارمنستان است .

وی همچنین ضرورت و اهمیت تبادل نظر و رایزنی های مستمر میان دوکشور در زمینه تحولات منطقه را مورد تاکید قرار داد .

دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان همکاری دوجانبه در امور حمل و نقل ریلی و جاده ای و همچنین بخش انرژی را مهم ارزیابی کرد و افزود : پیشبرد این همکاری ها نقش مهمی در تقویت روابط راهبردی دارد .

باغداساریان نقش مجالس را در ارتقای سطح همکاری های فی مابین با اهمیت دانست و بر توسعه ارتباطات میان کمیسیون های تخصصی دومجلس و مراودات گروه های دوستی  پارلمانی تاکید کرد .

دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان نقش ایران را در حل و فصل بحران های منطقه ای غیر قابل چشم پوشی و مهم توصیف کرد و افزود : جمهوری اسلامی ایران در تعمیق و تثبیت و امنیت و آرامش پایدار در منطقه قفقاز نقشی مهم و تاثیر گذار دارد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet