هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی پیش از ترک تهران تاکید کرد:

سازماندهی همکاری مجالس آسیایی بر اساس منافع مشترک

سرویس سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازماندهی بین مجالس کشورهای آسیایی بر اساس منافع و همکاری‌های مشترک و با توجه به قرابت‌های منطقه‌ای صورت گرفته است.
چهارشنبه 6 آذر 1387 ساعت 07:58

"علی لاریجانی" که صبح امروز چهارشنبه پیش از ترک تهران به مقصد جاکارتا برای شرکت در اجلاس مجالس کشورهای آسیایی در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با اشاره به اهداف سفر خود به اندونزی گفت: ‌از مدتها پیش بین مجالس کشورهای آسیایی یک سازماندهی خوبی صورت گرفته بود که مجلس هفتم بنیانگذار این امر بود.

وی افزود: این سازماندهی بر اساس منافع و همکاری‌های مشترک کشورهای آسیایی و با توجه به قرابت‌های منطقه‌ای صورت گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: در میان مجالس کشورهای آسیایی در زمینه داشتن استراتژی مدون راه‌های مواصلاتی، انرژی و مسائل منطقه‌ای و سیاسی همکاری‌های خوبی شکل گرفته است و کمیته مشترک این اجلاس چند ماه گذشته در تهران بر اساس این محورها تشکیل جلسه داد.

لاریجانی با بیان اینکه سفر بنده به جاکارتا یک روزه خواهد بود گفت: ‌این اجلاس پایان دوره ریاست ایران است و پس از این،  اندونزی ریاست این اجلاس را بر عهده می‌گیرد.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این سفر با روسای مجالس کشورهای مختلف دیدار و گفتگو می‌کنید گفت:‌در حاشیه این اجلاس با روسای مجالسی که در این اجلاس حضور دارند دیدار و گفتگوهایی حول محور منطقه‌ای و جهان خواهیم داشت.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000