هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با تصویب مجلس

صدور پروانه ساختمانی منوط به پرداخت حق بیمه کارگران شد

سرویس کمیسیون ها
مجلس طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن چنانچه در مواردی انجام کارهای ساختمانی مستلزم پروانه باشد مراجع ذی ربط مکلفند صدور پروانه را منوط به ارائه رسید پرداخت حق بیمه برای هر متر مربع نمایند.
یکشنبه 10 آذر 1387 ساعت 11:07

به گزارش خبرنگار خانه ملت، روز یکشنبه نمایندگان مجلس کلیات طرح یک فوریتی اصلاح بند 29 قانون بودجه سال 87 کل کشور و قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 1386 را با 171 رای موافق، سه رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس پس از بررسی کلیات طرح مذکور جزییات طرح را بررسی کردند که براساس مصوبه امروز مجلس، از تاریخ تصویب این قانون بند 29 قانون بودجه سال 87 کل کشور ملغی الاثر و ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 9/8/1386 به شرح ذیل اصلاح شد:

براساس مصوبه امروز مجلس، در مواردی که انجام کارهای ساختمانی مستلزم اخذ پروانه می باشد مراجع ذی ربط مکلفند صدور پروانه را منوط به ارائه رسید پرداخت حق بیمه برای هر متر مربع نمایند.

حق بیمه متعلقه برای هر متر مربع زیربنا و سایر شاخص های ارزش گذاری منطقه ای اعم از شهری و روستایی با توجه به ضریب محرومیت آنها طبق آیین نامه ای خواهد بود که توسط وزارت رفاه و تامین اجتماعی و با هماهنگی سایر دستگاه های ذی ربط تهیه و حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد، در هر صورت نرخ حق بیمه با توجه به شاخص های مورد اشاره در آیین نامه موصوف نباید بیش از چهار درصد حداقل دستمزد ماهیانه مصوب شورای عالی کار باشد.

براساس این گزارش اصل ماده با اصلاحاتی از مجموع 209 نماینده حاضر در جلسه، 159 رای موافق، چهار رای مخالف و پتج رای ممتنع به تصویب رسید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000