ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/09/10 15:36:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کامران: فرصت نمایندگی را برای کارهای غیرنمایندگی مغتنم نشماریم

"حسن کامران ‌دستجردی" گفت: یکی از نبایدهای این مجلس این است که فرصت نمایندگی را برای کارهای غیرنمایندگی مغتنم بشماریم.

 به گزارش خانه ملت متن نطق نماینده مردم اصفهان سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

امروز روز شهادت فقیه عالیقدر شهید مدرس است که از اصفهان بعنوان یکی از علمای تراز اول کشور انتخاب شد، یعنی شورای نگهبان فعلی. آن زمان هم پنج فقیه بودند و یکی از فقهای عالیقدر شهید مدرس بود که شهید مدرس از کچوی اردستان اصفهان است و بعد هم جد و آبا آنها بین اسوه و جرقویه اصفهان آمدند و شهید مدرس شهیدی است که این همه امام از ایشان تعریف کرد، امام از هیچکس به اندازه ایشان تعریف نکرد و در عکس می‌بینید که آقا غلامی کلاه نمدی کنار شهید مدرس ایستاده و زمانی که از اصفهان حرکت کرد، با همان گاری خود حرکت کرد و منزل به منزل تا تهران از ایشان استقبال کردند و وقتی برای ایشان کالسکه (زانتیا فعلی) آوردند نپذیرفت. فرمود ما با همان گاری‌مان تا تهران می‌رویم. در تهران هم جای خیلی خوبی برای ایشان پیش‌بینی شده بود، ولی گفت من در مدرسه مروی حجره‌ای انتخاب می‌کنم و در همانجا زندگی می‌کنم.

این است که امام (رحمه‌الله‌علیه) فرمود: اگر می‌خواهید بی خوف و هراس در مقابل قدرتها و ابرقدرتها بایستید، خود را به ساده‌ زیستن عادت دهید.

شهید مدرس هیچوقت رفیق‌بازی و باندبازی نمی‌کرد. وقتی پدر ایشان رحمت خدا رفت، عموی ایشان از شهرضا هفته‌ای 10 شاهی می‌داد و در مدرسه نیماورد اصفهان درس می‌خواند و وقتی عموی ایشان هم رحمت خدا رفت عملگی می‌کرد. یک روز صاحب کار در گز برخوار وقتی این طلبه برای سردر آن مالک خشت می‌انداخت، گفت اینطور خشت نینداز، گفت دنبال کار و زندگی‌ات برو، من از آن کسی گوش می‌کنم که غروب به غروب به من پول می‌دهد، استاد کار آمد گفت نان من را آجر کردی، این صاحب این ملک بود. بعد صاحب ملک او را خواست و گفت تو کارگر معمولی نیستی، چه کسی هستی؟ گفت من یک طلبه‌ای بنام مدرس هستم، گفت: شما برو و بعد هم یک کمکی کرد.

یک روز پسر سیدالعراقین که دو سال پیش رحمت خدا رفت، گفت بابام و مدرس در همین سردابه وقتی کشاورزها آمدند که گفتند این مالک ظلم کرده، شهید مدرس ضمن اینکه آن خاطره را گفت، فرمود حق با کشاورزان است.

لذا مقام معظم رهبری هم خطاب به وکلا فرموده‌اند از توصیه‌های خصوصی و شخصی پرهیز شود و دوری از صرف نابجای بیت‌المال و دوستی و مهربانی با رقبای دوران انتخابات و برحذر بودن از وسوسه شیطان.

لذا شهید مدرس اصولاً تمام وقت در اختیار مجلس بود. شما مذاکرات مجلس را بخوانید و ایکاش یک همایش هم در روستای خود مدرس (اسوه شهرضا) می‌گذاشتند و بعد هم خانه ایشان احیاء می‌شد، یعنی خانه ایشان متروکه مانده، چرا خانه ایشان را درست نمی‌کنید؟ یک همایش هم آنجا بگذارید و شهید مدرس تمام وقت در مجلس کارش را انجام می‌داد و مذاکرات می‌تواند برای ما مفید باشد.

لذا مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که عین مطلب را می‌خوانم: یکی از مسائل مربوط به بایدها و نبایدهای این مجلس این است که ذره ذره وقت آن قیمت دارد. وقت نباید هدر برود، به این صورت که مثلاً در وقت معین سر این مأموریت حضور نداشته باشیم، یا در هنگام مباحث در مباحث داخل نباشیم. در حالی که شخصی به دفاع از مسأله‌ای می‌پردازد و دیگری رد می‌کند، ما برای خودمان مشغول مطالعه یا مذاکره باشیم یا فرصت نمایندگی را برای کارهای غیرنمایندگی مغتنم بشماریم.

در پایان به سالگرد ازدواج زهرا (سلام‌الله‌علیها) و حضرت امام علی (علیه‌السلام) و در الرحمن آمده است «مرج البحرین یلتقیان» دو دریا و «اللؤلؤ و المرجان» حسن و حسین حاصلش بود. امیدوار هستیم که ازدواجها ساده برگزار شود. مقام معظم رهبری (اگر وقت داشته باشند) بیش از 14 سکه عقد نمی‌کنند. مسؤولین ما بایستی در تلویزیون نشان بدهند که بچه‌هایشان را که زن و شوهر می‌دهند ساده برقرار کنند.

در پایان هم سال معلولین است، چرا آیین‌نامه‌های این طرح جامع معلولین نوشته نمی‌شود؟ خیلی ممنون.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet