ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

کمیسیون امنیت معضل ترافیک تهران را بررسی می‌کند

سرویس کمیسیون ها
مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی معضل ترافیک تهران در این کمیسیون با حضور وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی و مسئولان شهر تهران خبر داد.
یکشنبه 10 آذر 1387 ساعت 13:28

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیسیون امنیت با حضور وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی، شهردار تهران، رئیس شورای شهر، رئیس ستاد تبصره 13 مشکل ترافیک شهر تهران را بررسی می‌کند.

جلالی با اشاره به مشکل ترافیک شهر تهران افزود: روزانه 17 میلیون مسافرت در شهر تهران انجام می شود و به رغم آنکه قسمت اعظم این مسافران به وسیله تاکسی و ناوگان عمومی و مترو جابجا می شوند حدود پنج تا شش میلیون نفر در این میان نمی توانند از این امکانات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه باید وسیله حمل و نقل عمومی خصوصاً مترو را گسترش دهیم، تصریح کرد: چنانچه امروز به فکر این معضل نباشیم، ظرف دو سه سال آینده تهران به یک پارکینگ برزگ تبدیل خواهد شد به همین دلیل کمیسیون امنیت تصمیم دارد هفته آینده با حضور محصولی وزیر کشور، احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، قالیباف شهردار تهران، چمران رئیس شورای شهر تهران و رئیس ستاد تبصره 13 این معضل را بررسی کند.

جلالی با رد احتمال بررسی موضوع انتقال پایتخت در این کمیسیون گفت: یک حرکت جدی در این زمینه وجود ندارد اما هر از چندی اظهار نظری در این زمینه می شود.

نماینده شاهرود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طرح تغییر مقر سازمان ملل از آمریکا به یک کشور مستقل دیگر در کمیسیون امنیت ملی به تصویب رسیده، اظهار داشت: هفته قبل از تعطیلات این طرح در کمیسیون امنیت به تصویب رسید که براساس آن وزارت امور خارجه مکلف خواهد شد تا ایده انتقال مقر سازمان ملل از آمریکا به یک کشور مستقل را پیگیری کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000