هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

رجایی: خسارات خشکسالی کشاورزان در حال پرداخت است

سرویس اقتصادی
رنیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ای که برای جبران خسارات خشکسالی کشاورزان اختصاص یافته در حال پرداخت است.
شنبه 16 آذر 1387 ساعت 10:57

"عباس رجایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با جبران خسارت خشکسالی کشاورزان و دامداران توسط دولت گفت: قرار بوده است که بیش از 80 درصد جبران خشکسالی به صورت استمهال بدهی وام های بانکی و تامین علوفه و دام برای دامداران و مرغداران صورت بگیرد که این کار در حال انجام گرفتن است.

وی در ادامه گفت: جبران قسمتی دیگر از خسارات خشکسالی برای کشاورزان به صورت نقدی باید صورت می گرفت که خود شامل دوگونه پرداخت نقدی می باشد.

رجایی اظهار داشت: دسته اول شامل کسانی است که بیمه بوده اند و گروه دیگر خسارت دیدگانی هستند که هیچ پوشش بیمه ای نداشته اند.

نماینده اراک با بیان اینکه 400 میلیارد تومان برای پرداخت خسارت بیمه شدگان و افراد فاقد بیمه در نظر گرفته شده است گفت: اما تا به حال پرداخت این مبلغ به درستی در سطح کشور صورت نگرفته است و پرداخت با تاخیر در حال انجام شدن است.

رئیس کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: بررسی های صورت گرفته حکایت از آن دارد که 80 درصد پرداخت غیر نقدی صورت گرفته است و دولت در این زمینه عملکرد خوبی داشته است اما در پرداخت نقدی بنابه دلیل تقسیمات استانی و تخصیصات مشخص برای اجرا به طول انجامیده است.

رجایی در پایان خاطرنشان کرد: اساسا پولی که برای جبران خسارت به کشاورزان در نظر گرفته شده است مبلغ زیادی نیست و با توجه به شرایط کشاورزان و مشکلات زیادی که برای آنها وجود دارد، فکر می کنم که باید در بودجه سال آینده فکر جدی برای حل این مسایل انجام دهیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000