آغاز هفته وحدت
1387/09/17 10:40:00
سرویس صحن

ابوترابی فرد: پارلمان های جهان برای شکستن محاصره غزه اقدام کنند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام فوری پارلمان های جهان و نهادهای بین المللی برای شکستن محاصره غزه و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد حسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی روز یکشنبه را بر عهده داشت، گفت: ملل مسلمان، زنان و مردان آگاه منطقه شاهد تحقق زشت ترین جنایات در نوار غزه و سرزمین فلسطین هستند.

وی افرود: امروز دنیای استکبار و بازوی جنایتکار او در منطقه رژیم صهیونیستی با همه توان و قدرت و با زیر پا نهادن تمامی ارزشهای انسانی در برابر حماسه مردم فلسطین صف آرایی نموده اند.

نماینده قزوین خاطرنشان کرد: دنیایی که ادعای دموکراسی و دفاع از مردم سالاری را بر زبان دارد در برابر دولت قانونی غزه برآمده از آرای مردم فلسطین، با نهایت خشونت و اوج ستم و جنایت و سکوتی دردناک ایستاده است.

وی ادامه داد: امروز مردم غزه تاوان انتخابات دولت قانونی خود را که عزم و اراده استوار بر دفاع از حقوق مشروع ملت فلسطین دارد را پرداخت می کنند. در برابر دیدگان جامعه جهانی شاهد انواع ستم بر این مردم مظلوم و ستم دیده می باشیم.

ابوترابی فرد گفت: از حدود هفده ماه قبل 2 میلیون فلسطینی در محاصره کامل قرار گرفته اند و تا این تاریخ بیش از 260 فلسطینی به شهادت رسیده اند، 60 درصد از کودکان فلسطینی نوار غزه از بیماری سوء تغذیه رنج می برند و یک سوم محاصره شدگان را کودکان تشکیل می دهند، به دلیل تدارم محاصره از 47 نانوایی موجود در غزه حدود 30 نانوایی بسته شده و امکان خدمت به مردم را از دست داده اند. بیش از 60 درصد از خودروهای امدادی به دلیل فقدان سوخت و قطعات یدکی متوقف شده اند، خسارتهای مستقیم ناشی از اعمال محاصره بیش از 750 میلیون دلار برآورد شده است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از گذشت 4 ماه از امضای توافقنامه آرام سازی میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی و نقض مکرر آن توسط اسرائیل، رژیم صهیونیستی طی 3 هفته گذشته با حملات هوایی و زمینی به غزه تعداد قابل توجهی از مردم مظلوم این سرزمین را به شهادت رسانده است.

وی ادامه داد: در دور جدید از محاصره، رژیم صهیونیستی اقدام به به بستن کلیه معابر تجاری غزه با جهان کرده است و اجازه نمی دهد هیچ گونه کالایی به این منطقه وارد شود. عدم اجازه ورود سوخت موجب تعطیلی تنها نیروگاه برق این منطقه شده است و ساکنان مظلوم نوار غزه در خاموشی کامل به سر می برند و متاسفانه در برابر این وحشی گری نوین هیچ گونه اقدامی از سوی کشورهای اسلامی و عربی منطقه و جامعه بین المللی در جهت دفاع از ملت مظلوم فلسطین و غزه مشاهده نمی شود.

نماینده قزوین گفت: در شرایط کنونی وضعیت این منطقه در حالت کاملاً بحرانی و در آستانه بروز یک فاجعه عظیم انسانی است. محاصره کامل، نبود کالاهای اساسی، فقدان برق و قطع آب تاثیرات بسیار منفی بر زندگی ساکنان این منطقه به ویژه بیمارستانها داشته و نگرانی فزاینده ای در خصوص جان بیماران بستری در این مراکز وجود دارد.

ابوترابی فرد افزود: بنا بر اعلام منابع فلسطینی از زمان آغاز محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی بیش از 260 نفر به دلیل مشکلات ناشی از محاصره به شهادت رسیده اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز که وضعیت غزه می رود که به یک فاجعه بزرگ انسانی تبدیل شود و در عصر دفاع از مردم سالاری و دمکراسی، شاهد چنین توحشی مدرنی در حق ملت مظلوم می باشیم.

نایب رییس مجلس گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی! با تأسف جدی از سکوت سازمان ملل شورای امنیت و نهادهای حقوق بشری بین الملل و تاسف از سکوت و یا عدم اقدام عملی از سوی کشورهای اسلامی از سازمان کنفرانس اسلامی که در سال 1969 با آتش سوزی در مسجد الاقصی با ایده دفاع از مردم فلسطین شکل گرفت، انتظار داریم که در کوتاه ترین زمان این سازمان به منظور حمایت و دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و ساکنان نوار غزه، اجلاس فوق العاده ای را در سطح سران و یا وزرای امور خارجه تشکیل دهد و از دولت و مجلس مصر که امروز ریاست اجلاس کنفرانس اسلامی را بر عهده دارند به طور جدی می خواهیم با گشودن گذرگاه رفح امکان کمک رسانی به مردم مظلوم غزه را فراهم آورند.

وی افزود: از پارلمانهای جهان خصوصاً اتحادیه بین المجالس اسلامی می خواهیم که با اقدام موثری در راستای یک کار همانگ بین پارلمانی زمینه توجه به ستم مضاعفی که بر مردم مظلوم غزه می رود و دفاع از حقوق انسانی آنها را فراهم آورد.

وی افزود: مقاومت مردم مظلوم فلسطینی و ساکنان نوار غزه و ساکنان شهرک های فلسطینی که امروز مورد ستم مضاعف قرار گرفته اند نوید پیروزی ملت مظلوم فلسطین و شکست رژیم صهیونیستی را برای همه ما دارد.

ابوترابی فرد گفت: امیدواریم با اقدام عاجل و جدی از سوی نهادهای بین المللی، سازمان کنفرانس اسلامی، بین المجالس اسلامی، دولتها و ملت های مسلمان محاصره مردم مظلوم غزه شکسته شود و ان شاءا... راه برای کاهش ستمی که بر این مردم مظلوم می رود هموار گردد.

نایب رئیس اول مجلس اظهار داشت: ما در نشست اخیر مجمع مجالس اسلامی با حضور بیش از 30 هیات پارلمانی آسیا در جاکارتا مصوبه ای را با پیشنهاد هیات ایرانی در دفاع از مردم غزه و دریافت کمک های کشورهای آسیایی و ارسال آن به نوار غزه داشتیم و هیاتی مرکب از پارلمانهای ایران، اندونزی و سوریه مسئول پیگیری این موضوع شدند و همچنین مسئولیت یافتند با همسایگان فلسطینی خصوصاً کشور مصر گفتگو و رایزنی جدی را برای گشودن گذرگاه رفح و رساندن کمک های ملل و دول آسیایی به مردم مظلوم فلسطین داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet