ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مجلس کلیات طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی را تصویب کرد

سرویس کمیسیون ها
نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی گزارش شور اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح افزایش بهره وری بخش کشاورزی پرداختند و کلیات طرح مزبور را با 127 رای موافق و 40 رای مخالف و 12 رای ممتنع به تصویب رساندند.
یکشنبه 17 آذر 1387 ساعت 12:03

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در صورت تصویب نهایی این طرح، وزارت جهاد و کشاورزی موظف می شود متناسب با استعدادها و شرایط بخش کشاورزی هر منطقه به تعداد کافی مجوز تاسیس کلینیک های مشاوره فنی، اجرائی کشاورزی صادر نمایند. حداقل تعداد نفرات هر کلینیک موضوع این قانون، پنج نفر متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر مرتبط می باشند که این افراد باید دارای شماره نظام مهندسی از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باشند.

همچنین این کلینیک ها موظف به رعایت کلیه سیاستها و برنامه ریزی ها و دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت جهاد و کشاورزی می باشند که عدم رعایت این موارد از سوی کلینیک ها موجب ابطال مجوز آنها خواهد شد.

همینطور براساس این طرح و در صورت تصویب نهایی، وزارت جهاد و کشاورزی موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال از تاریخ تصویب این قانون، اقدام به تاسیس تشکلهای صنفی زیر بخشهای مختلف بخش کشاورزی در سراسر کشور نموده و این تشکل ها را به ثبت برساند.

تشکلهای صنفی موضوع این ماده مجاز به تاسیس اتحادیه های استانی و کشوری بوده و باید این اتحادیه ها در وزارت جهاد و کشاورزی به ثبت برسد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000