آغاز هفته وحدت
1387/09/17 13:53:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"محمدحسن ابوترابی فرد" نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی روز یکشنبه را بر عهده داشت، تذکرات کتبی امروز نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر محمدی نماینده مریوان و سروآباد به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و نظام هماهنگ پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت.

- تذکرات حسینی صدر نماینده خوی و چایپاره به رئیس جمهور در خصوص دستور پرداخت بودجه مصوب برای تکمیل آرامگاه شمس تبریزی در خوی؛ به وزیر امور خارجه در خصوص تعلل در پیگیری مطالبات ایران از عراق بابت غرامتهای جنگ تحمیلی؛ به وزیر بازرگانی در خصوص تجدید نظر در تعیین تعرفه واردات شکر برای جلوگیری از ورشکستگی صنعت کاشت چغندر قند و نیشکر و به وزیر صنایع و معادن در خصوص ضرورت جلوگیری از فروش کارخانه نساجی خوی به قیمت غیر واقعی.

- تذکرات جعفری نماینده سمیرم به وزیر صنایع و معادن در خصوص لزوم استقرار اداره صنایع و معادن در شهرستان سمیرم و به رئیس جمهور در خصوص لزوم استقرار ادارات محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری در سمیرم.

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به وضعیت مدیریت گروه صنعتی نقش ایران و تسریع در پرداخت مطالبات، حقوق و مزایای معوقه 6 ماهه کارگران؛ به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین اعتبار و بودجه مناسب برای پمپاژ آب از رودخانه های سفید رود و قزل اوزن جهت رفع کمبود آب کشاورزی روستای گورخانه بخش طارم سفلی قزوین و رفع مزاحمت و اذیت های وارده به کشاورزان روستای رزجرد بخش مرکزی قزوین از سوی اداره منابع طبیعی استان و به وزیر راه و ترابری در خصوص تخصیص اعتبار ویژه و تسریع در بهسازی - مرمت و آسفالت جاده روستاهای هریان - فانقین و کتکان بخش رودبار استان قزوین.

- تذکرات کرمی نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران به رئیس جمهور در خصوص دستور شناسایی عوامل تهیه و انتشار فیلم های تفرقه آمیز بر علیه مسلمانان و به وزیرکشور در خصوص لزوم اجرای بند الف ماده 62 قانون برنامه چهارم توسعه در جهت رعایت و حفظ حقوق شهروندان توسط شهرداری سنندج.

- تذکر مقیمی نماینده خمین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعییین تکلیف و استخدام معلمین حق التدریسی.

- تذکر ذاکر نماینده ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به عملکرد و اصلاح مدیریت سازمان آموزش وپرورش استان آذربایجان غربی.

- تذکرات اکبریان نماینده کرج به وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات در خصوص رسیدگی به مشکلات ساختاری اداره کل ارتباطات سیار غرب استان تهران و به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص رفع کمبود شعب بانک در مناطق مختلف شهرستان کرج.

- تذکر اسماعیلی نماینده گرمی به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص رسیدگی به وضعیت شرکت آجر سفال اعظم گرمی.

- تذکرات یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در مطالعه جاده چهار خطه ساری - تاکام؛ به وزیر صنایع و معادن در خصوص تبدیل وضعیت کارگران روزمزد به قراردادی در دخانیات مازندران؛ به وزیر کشور در خصوص اختصاص اعتبار به واحدهای مسکونی و صنعتی آسیب دیده براثر توفان و سیل اخیر؛ به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به طرح آبرسانی منطقه میاندورود ساری و به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تقویت ادراه اورژانس شهرستان ساری.

- تذکر امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تسریع در حل مشکل ساختمان و زمین خیریه درمانی سجادیه زرند و رفع اختلاف پیش آمده.

- تذکر شجاعی کیاسری نماینده ساری به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تامین آمبولانس برای مراکز بهداشتی و درمانی مناطق محروم حوزه انتخابیه.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در استمهال وامهای بخش کشاورزی در استان قزوین؛ به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جبران کمبود کودشیمیایی در شهرستان تاکستان؛ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بازگشایی کتابخانه عمومی تعطیل شده روستای فارسجین بخش ضیاءآباد تاکستان؛ به وزیر نیرو در خصوص تسریع در برق رسانی به روستای قازانداقی بخش مرکزی تاکستان و به وزیر نفت در خصوص تسریع در رفع مشکل کمبود گاز مایع در شهرستان تاکستان و روستاهای تابعه.

- تذکر ترابی قهفرحی نماینده شهرکرد به وزیر نفت در خصوص تجدید نظر در شیوه محاسبه قیمت گاز در مناطق سردسیر به علت تراکم خانوار در یک ساختمان و سرمای شدید منطقه.

- تذکر نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به 30 روستای شهرستان ورامین همجوار با لوله اصلی گاز و مناطق شهری جدید.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان و مهدیشهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اعتراض به روش قرعه کشی سازمان حج برای اولویت اعزام به عمره.

- تذکرات جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بررسی توطئه تضعیف ایمان مذهبی جوانان و عدم مقابله جدی با تهاجم فرهنگی؛ به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم برنامه ریزی مشخص برای ساماندهی آموزش و پرورش و به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت مقابله با سودجویان اقتصادی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet