آغاز هفته وحدت
1387/09/18 12:23:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

انتقاد نماینده ارومیه از عدم سرمایه گذاری در بخش صنعت آذربایجان غربی

نماینده مردم ارومیه نسبت به عدم سرمایه گذاری دولت در بخش صنعت استان آذربایجان غربی انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "نادر قاضی‌پور" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌‌الله الرحمن الرحیم

ملت شریف و ولایتی ایران! نمایندگان محترم! هیأتی‌ها! پیراهن و شال مشکی را آماده کنید، بیست روز دیگر محرم است و اعلام عزای 300 هزار نفری زنجان را الگو قرار دهیم.

ضمن تبریک عید سعید قربان به مسلمانان جهان و آرزوی آزادی و پیروزی مردم غزه فلسطین.

در دوران دفاع مقدس، رژیم پلید صدام نتوانست یک سانتیمتر خاک آذربایجان‌غربی را تجاوز و تصاحب نماید. بلکه رزمندگان پرتوان نظام مقدس، به رهبری فرماندهان دلاور ارتش، سپاه، بسیجی، ژاندرمری سابق، تا عمق 20 الی 30 کیلومتر به داخل عراق نفوذ و مستقر شدند. ما مدیون زحمات نیروهای آن دوران بخصوص لشکر همیشه پیروز 64 پیاده ارومیه و نیروهای بسیجی و سپاهی قرارگاه حمزه سیدالشهداء عزیز و نیروهای انتظامی هستیم، یادشان گرامی و مستدام باد. ان‌شاء‌الله

مسؤولین محترم! در رژیم گذشته به غلط گفتند استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه قطب کشاورزی است تا صنعت به ارومیه غریب ندهند و محروم کنند ولی مردم تلاش‌گر و با غیرت ارومیه غریب بدون سرمایه‌گذاری بخش دولتی در صنایع تبدیلی الحمدالله سال گذشته و امسال مقام اول کشور را تصاحب نمودند. هم‌اکنون که در سایه زحمات نیروهای پرتوان نظام امنیت در شهر ارومیه غریب در حد بالایی قرار دارد و زمان سرمایه‌گذاری در امر صنعت دولتی فراهم شده و زیربنای آنها الحمدالله به تدریج مهیا می‌گردد، متأسفانه شیوه سرمایه‌گذاری دولت عوض شده، باز هم به ما ظلم شده و محروم شدیم و دولت در امر صنعت در ارومیه غریب سرمایه‌گذاری نکرده و نمی‌کند. جناب آقای محرابیان، وزیر محترم صنایع و معادن! پس ما چه کنیم؟ چرا حق ما را پایمال می‌کنید؟ آیا این انصاف است با این همه زحمات که مردم شریف ارومیه در حفظ اسلام و انقلاب و مملکت کشیدند، نادیده گرفته شود؟

ریاست محترم جمهور! آنچه در سفر اول هیأت محترم دولت در ارومیه غریب تصویب کردید، وزارت رفاه در بخش سرمایه‌گذاری هیچ اقدامی انجام نداد و سرمایه‌گذاری نکردند، حتی تک‌ریالی. چرا با خاطیان که مصوبات دولت محترم را اجراء نمی‌کنند، برخورد نمی‌شود؟

جناب آقای بهبهانی وزیر محترم راه و ترابری! راه‌آهن رینگ دور دریاچه ارومیه را کی برنامه‌ریزی خواهید کرد؟ آیا عمر ما کفاف می‌کند قطار را در ارومیه ببینیم و سوار شویم؟

جناب آقای بهبهانی! تمام مراکز استانها کمربندی غربی ـ شرقی و یا شمالی ـ جنوبی دارند ولی ارومیه اصلاً کمربندی ندارد.

جناب آقای فتاح، وزیر محترم نیرو! سد باراندوز کی کلنگ‌زنی خواهد شد؟ بدنه سد نازلو، دو سال است که تعطیل است، چرا؟

وزراء محترم جهاد کشاورزی و بازرگانی! در سال 85 تولید چغندر قند کشور 6/6 میلیون تن بود. در سال 86 به 3/4 میلیون تن کاهش یافت. متأسفانه در سال 87 (امسال) 7/1 میلیون تن است. امسال 5 کارخانه قند ارومیه به علت عدم برنامه‌ریزی صحیح و مردمی شما دو تا وزیر محترم، با ظرفیت بسیار پایین کار کردند. کارگران ما سالانه از اول پاییز به مدت 100 یا 110 روز در این کارخانه‌های قند ارومیه، خوی، پیرانشهر، نقده و میاندوآب کار می‌کردند، شکم بچه‌های خود را در زمستان سیر می‌کردند، امسال متأسفانه فقط 10 روز کار کردند. خانواده آنها در این زمستان چه خواهند خورد و چطور (زمستان را) سپری خواهندکرد؟‌

جناب آقای نوذری، وزیر محترم نفت! حضرت‌عالی و معاونین محترم تأکید کردید که ان‌شاء‌الله امسال گاز استان آذربایجان‌ غربی و ارومیه قطع نخواهد شد، اگر گاز اصفهان قطع شود، بگذارید گاز ارومیه هم قطع بشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet