ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/09/19 10:02:00
سرویس صحن
رئیس سازمان اداری مجلس:

همایش 30 سال قانونگذاری و نظارت یک روز به یادمانی در تاریخ انقلاب به شمار می رود

دبیر اجرایی همایش سی سال قانونگذاری و نظارت گفت: با برگزاری این همایش یک روز به یادمانی در تاریخ انقلاب پشت سر گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهندس علی افراشته رئیس سازمان اداری مجلس روز دوشنبه با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: از آغاز دوره هشتم با هدایت جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و پشتیبانی هایی که هیات رئیسه محترم انجام دادند، سازمان امروز تبدیل به یک اتاق فکر شده و امیدواریم در آینده شاهد یک تحول چشمگیر  و  ایجاد زمینه های لازم برای نمایندگان محترم در حوزه قانون گذاری و نظارت باشیم .

افراشته درباره اهداف همایش سی سال قانونگذاری و نظارت تصریح کرد : اولین هدف این بود که با این همایش راهکارهایی را برای ارتقاء جایگاه قوه مقننه پیدا کنیم. دوم اینکه یک ارزیابی از عملکرد سی سال دستگاه قانونگذاری کشور داشته باشیم. همچنین تلاش شد تا با این همایش به تعبیری جشن ملی تلطیفی در فضای سیاسی کشور ایجاد شود و در مسیر وحدت ملی حول منافع ملی دشمن را در دسترسی به اهدافش ناکام سازیم .

رئیس سازمان اداری مجلس در خصوص دستاوردهای این همایش گفت : ارتباط با نخبگان سیاسی کشور و نشان دادن مجلس به عنوان مظهر همبستگی از دستاوردهای مهم این همایش بود ، ضمن اینکه این همایش نشان داد خانه ملت می تواند همه ظرفیت ها را در یک زمان در کنار هم قرار دهد تا در خدمت اهداف انقلاب قرار گیرند.

وی در ادامه ضمن اشاره به افتتاح دفتر ادوار ، سامانه "isp" و اینترانت مجلس خاطرنشان ساخت: این دفتر می تواند در ایجاد ارتباط با نمایندگان ادوار زمینه را تسهیل نماید و سامانه isp  و اینترانت مجلس نیز قابلیت ارتباط با نمایندگان ادوار برای ایجاد تالارهای گفت وگو در مرکز پژوهش ها و کمسیون ها را خواهد داشت .

در ادامه این نشست خبرنگاران رسانه های مختلف سئوالات خود را مطرح کردند و  رئیس سازمان اداری به آنها پاسخ داد.

وی در خصوص عدم حضور رییس جمهور در این همایش گفت : آقای رییس جمهور به این همایش دعوت شده بودند ولی اطلاعی از علت عدم حضور ایشان نداریم ، به نظر می آید سفر استانی ایشان مانع از انجام این کار بود .

 رئیس سازمان اداری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه برخی نمایندگان مطرح کرده اند که به این همایش دعوت نشده بودند، تاکید کرد: بیش از هزار دعوتنامه در فاصله چهار روز ارسال شده بود  و در این میان ممکن است آدرس برخی نمایندگان  محترم عوض شده و دعوتنامه ها به دستشان نرسیده باشد. اما وقتی از یک گروه سیاسی عده کثیری شرکت می کنند نشان می دهد دعوت از همه جناح های سیاسی صورت گرفته است.

رئیس سازمان اداری در مورد هزینه های این همایش نیز گفت: آنچه در اسناد مالی ثبت شده شفاف و روشن است. در واقع هزینه ای که صرف این همایش شد در مقابل دستاوردهای آن قابل مقایسه نیست و آنچه در یکی از رسانه ها به عنوان هزینه این همایش نقل شده ، دقیقا سی برابر هزینه واقعی است که به نظر می رسد  این امر از نظر اخلاقی کار درستی نبوده و مغایر با اخلاق حرفه ای نیز می باشد.

وی در ادامه در خصوص تلاش های صورت گرفته برای نمایاندن شخصیت شهید مدرس گفت: از خاطرات و نقش ایشان در قانونگذاری دو مجموعه چاپ گردید ه و به میهمانان عزیز تقدیم شد ضمن آنکه مقبره شهید مدرس در کاشمر نیز به زودی تکمیل و به عنوان یک مجموعه فرهنگی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

رییس سازمان اداری مجلس در پایان از همگرایی رسانه ها در انعکاس خوب اخبار این روز با شکوه و خبرنگاران و دست اندرکاران آنها  تقدیر و تشکر کرد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet