خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/08/07 14:21:28
سرویس بین الملل
آشوری تازیانی :

رویکرد دوگانه مشروعیت داعیه داران حقوق بشر را زیر سوال برده است

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به سرکوب مردم بی دفاع بحرین و عربستان و بی تفاوتی مجامع بین المللی داعیه دار حقوق بشری در قبال اتفاقات رخ داده در این کشورها،گفت: برخورد دوگانه مجامع بین المللی با اتفاقات رخ داده در دنیای امروزی مشروعیت این سازمان‌ها را زیر سوال برده است.
رویکرد دوگانه مشروعیت داعیه داران حقوق بشر را زیر سوال برده است عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به سرکوب مردم بی دفاع بحرین و عربستان و بی تفاوتی مجامع بین المللی داعیه دار حقوق بشری در قبال اتفاقات رخ داده در این کشورها،گفت: برخورد دوگانه مجامع بین المللی با اتفاقات رخ داده در دنیای امروزی مشروعیت این سازمان‌ها را زیر سوال برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2011.jpg رویکرد,دوگانه,مشروعیت,داعیه,داران,حقوق,بشر,را,زیر,سوال,برده,است Icana

محمد آشوری تازیانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بی تفاوتی مجامع بین المللی در قبال ادامه محاصره منطقه العکربحرین و سرکوب مردم قطیف در عربستان سعودی ،اظهار داشت: نقض حقوق بشر در برخی کشورهای عربی به روالی عادی تبدیل شده و تنها نکته قابل تامل در این‌باره رویکرد دوگانه مجامع بین المللی همانند دیده بان حقوق بشر و سازمان ملل در قبال این اتفاقات است.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوع حکومت موجود در عربستان و بحرین مردم این کشور را با رژیم‌های حاکم دچار تعارض کرده،تصریح کرد: حکومت‌های غیر دموکراتیک در بحرین و عربستان ملت‌های این کشور را وادار کرده برای اعاده حقوق خود دست به قیام‌ بزنند، که در این راستا نوعی تعارض بین حکومت‌ و مردم ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه تئوری بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه نهادینه شده،ادامه داد: بیداری اسلامی شکل گرفته در خاورمیانه و شمال آفریقا در چارچوب تحلیل مفهومی برگرفته از خواسته‌های اجتماعی مردمی بوده که این بار در بحرین و عربستان به سبک و سیاق جدید درحال رخ دادن بوده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به اینکه حکومت‌های بحرین و عربستان برآمده از خواست مردمی نبوده،تصریح کرد: حکومت‌های که به صورت مردم سالاری اداره نمی‌شوند با سرکوب و کشتار تنها می‌توانند روند فروپاشی خود رابا تزریق  مسکنی به تاخیر اندازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصلاحات باید در راستای خواسته مردمی صورت گیرد،افزود:اصلاحات در هر کشوری در چارچوب خواسته‌های مردمی می‌تواند به تثبیت پایه‌های آن حکومت کمک شایانی داشته باشد و در مقطعی از زمان که مردم از حاکمیت خود ناراضی باشند رجوع به آرای عمومی و دموکراسی گزینه مناسب خواهد بود.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه سرکوب راه‌کار مقابله با خواسته‌های مشروع مردمی نبوده،خاطرنشان کرد: تحولات در خاورمیانه و شمال آفریقا در کشورهایی که  ساختار متصلب و استبدادی دارند ممکن است با سرکوب روند فروپاشی آن را به تاخیر اندازد اما هرگز نمی‌تواند در برابر آن سدی ایجاد کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet