هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آشوری تازیانی :

رویکرد دوگانه مشروعیت داعیه داران حقوق بشر را زیر سوال برده است

سرویس بین الملل
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به سرکوب مردم بی دفاع بحرین و عربستان و بی تفاوتی مجامع بین المللی داعیه دار حقوق بشری در قبال اتفاقات رخ داده در این کشورها،گفت: برخورد دوگانه مجامع بین المللی با اتفاقات رخ داده در دنیای امروزی مشروعیت این سازمان‌ها را زیر سوال برده است.
یکشنبه 7 آبان 1391 ساعت 14:21
رویکرد دوگانه مشروعیت داعیه داران حقوق بشر را زیر سوال برده است عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به سرکوب مردم بی دفاع بحرین و عربستان و بی تفاوتی مجامع بین المللی داعیه دار حقوق بشری در قبال اتفاقات رخ داده در این کشورها،گفت: برخورد دوگانه مجامع بین المللی با اتفاقات رخ داده در دنیای امروزی مشروعیت این سازمان‌ها را زیر سوال برده است. http://cdn.icana.ir/d/019/2011.jpg رویکرد,دوگانه,مشروعیت,داعیه,داران,حقوق,بشر,را,زیر,سوال,برده,است Icana

محمد آشوری تازیانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بی تفاوتی مجامع بین المللی در قبال ادامه محاصره منطقه العکربحرین و سرکوب مردم قطیف در عربستان سعودی ،اظهار داشت: نقض حقوق بشر در برخی کشورهای عربی به روالی عادی تبدیل شده و تنها نکته قابل تامل در این‌باره رویکرد دوگانه مجامع بین المللی همانند دیده بان حقوق بشر و سازمان ملل در قبال این اتفاقات است.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوع حکومت موجود در عربستان و بحرین مردم این کشور را با رژیم‌های حاکم دچار تعارض کرده،تصریح کرد: حکومت‌های غیر دموکراتیک در بحرین و عربستان ملت‌های این کشور را وادار کرده برای اعاده حقوق خود دست به قیام‌ بزنند، که در این راستا نوعی تعارض بین حکومت‌ و مردم ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه تئوری بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه نهادینه شده،ادامه داد: بیداری اسلامی شکل گرفته در خاورمیانه و شمال آفریقا در چارچوب تحلیل مفهومی برگرفته از خواسته‌های اجتماعی مردمی بوده که این بار در بحرین و عربستان به سبک و سیاق جدید درحال رخ دادن بوده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به اینکه حکومت‌های بحرین و عربستان برآمده از خواست مردمی نبوده،تصریح کرد: حکومت‌های که به صورت مردم سالاری اداره نمی‌شوند با سرکوب و کشتار تنها می‌توانند روند فروپاشی خود رابا تزریق  مسکنی به تاخیر اندازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصلاحات باید در راستای خواسته مردمی صورت گیرد،افزود:اصلاحات در هر کشوری در چارچوب خواسته‌های مردمی می‌تواند به تثبیت پایه‌های آن حکومت کمک شایانی داشته باشد و در مقطعی از زمان که مردم از حاکمیت خود ناراضی باشند رجوع به آرای عمومی و دموکراسی گزینه مناسب خواهد بود.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه سرکوب راه‌کار مقابله با خواسته‌های مشروع مردمی نبوده،خاطرنشان کرد: تحولات در خاورمیانه و شمال آفریقا در کشورهایی که  ساختار متصلب و استبدادی دارند ممکن است با سرکوب روند فروپاشی آن را به تاخیر اندازد اما هرگز نمی‌تواند در برابر آن سدی ایجاد کند.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000