روز مجلس
1391/08/07 15:05:06
سرویس اجتماعی
نگهبان‌سلامی:

بیشترین سهم اجرای عدالت آموزشی باید به مناطق محروم اختصاص یابد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص اجرای عدالت اجتماعی و از بین بردن نابرابری‌ها در نظام آموزشی اظهار داشت: رسیدن به اهداف اجرای عدالت اجتماعی از جمله موضوعاتی مورد بررسی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شمار می‌رفت به گونه‌ای که میزان توجه به مناطق محروم در صدر برنامه‌ها و تصمیمات قرار گرفت.
بیشترین سهم اجرای عدالت آموزشی باید به مناطق محروم اختصاص یابد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص اجرای عدالت اجتماعی و از بین بردن نابرابری‌ها در نظام آموزشی اظهار داشت: رسیدن به اهداف اجرای عدالت اجتماعی از جمله موضوعاتی مورد بررسی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شمار می‌رفت به گونه‌ای که میزان توجه به مناطق محروم در صدر برنامه‌ها و تصمیمات قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/24242.jpg بیشترین,سهم,اجرای,عدالت,آموزشی,باید,به,مناطق,محروم,اختصاص,یابد Icana

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ در خصوص اجرای عدالت اجتماعی و از بین بردن نابرابری‌ها در نظام آموزشی اظهار داشت: رسیدن به اهداف اجرای عدالت اجتماعی از جمله موضوعاتی مورد بررسی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شمار می‌رفت به گونه‌ای که میزان توجه به مناطق محروم در صدر برنامه‌ها و تصمیمات قرار گرفت.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برگزاری این‌گونه جلسات آنچنان نمی‌تواند نوید بخش انجام فعالیت‌ها و رفع مشکلات باشد چراکه این مهم زمانی محقق می‌شود که میزان اعتبار و بودجه درنظر گرفته شده برای اجرا لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه باید به همان میزانی که به شهرهای بزرگ توجه می‌شود شهرهای کوچک به ویژه روستاها نیز توجه شود،افزود: بررسی‌های انجام شده، نشان می‌دهد که بسیاری از قبولی‌های کنکور با رتبه‌های عالی، کسانی هستند که از دل مناطق محروم جامعه بیرون آمده و در روستاهای دور افتاده تحصیل کرده‌اند.

وی تصریح کرد: با اجرای عدالت آموزشی و توجه بسیار به شهرهای کوچک، می‌توان در آینده‌ای نه چندان دور در زمینه نخبه‌پروری و شکوفایی استعدادها موثرتر واقع شویم.

نگهبان‌سلامی با انتقاد از اجرایی نشدن برخی اعتبارات نسبت به انجام اقداماتی در زمینه عدالت آموزشی در کشور تاکید کرد: اگر میزان اعتبارات درنظر گرفته شده به خود همان استان و یا شهرستان محروم تعلق گیرد می‌توان تا حدود زیادی مشکلات آموزشی در روستاهای محروم را برطرف کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بدیهی است تسریع در اجرای عدالت آموزشی در رشد و پیشرفت کشور نقش بسزایی دارد و ما را در رسیدن به اهداف مشخص آموزشی یاری می‌رساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet