انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/07 15:12:59
سرویس سیاسی
دستغیب با رد ادعای مذاکره مستقیم آمریکا با ایران:

خوی استکباری آمریکا مانع از برقراری روابط ایران و آمریکا است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه سیاست‌های کلی نظام از جمله تصمیم‌گیری درباره مذاکره با آمریکا تنها در اختیار رهبر معظم انقلاب است، گفت: تا زمانی که مقامات واشنگتن به دنبال تداوم انحصار‌طلبی و سیاست‌های امپریالیستی در جهان هستند، مذاکره با این کشور برای ملت و دولت ایران متصور نیست.
خوی استکباری آمریکا مانع از برقراری روابط ایران و آمریکا است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه سیاست‌های کلی نظام از جمله تصمیم‌گیری درباره مذاکره با آمریکا تنها در اختیار رهبر معظم انقلاب است، گفت: تا زمانی که مقامات واشنگتن به دنبال تداوم انحصار‌طلبی و سیاست‌های امپریالیستی در جهان هستند، مذاکره با این کشور برای ملت و دولت ایران متصور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/23281.jpg خوی,استکباری,آمریکا,مانع,از,برقراری,روابط,ایران,و,آمریکا,است Icana

سید احمد‌رضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ضمن رد ادعا‌‌های کاندیدا‌های ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر تلاش برای انجام مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: سیاست‌های کلی نظام را رهبر معظم انقلاب به مسئولان اجرایی و دستگاه سیاست خارجی ابلاغ می‌کند و هیچ فردی اجازه ندارد در این زمینه اقدامی صورت دهد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادعا‌های کاندیدا‌های آمریکا و رسانه‌های وابسته به آنها را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری را حربه‌ای تبلیغاتی و انتخاباتی خواند و گفت: این ادعاها مابه‌ازای خارجی نداشته و بی‌اساس است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با یادآوری ادعا‌های خصمانه و ضد ایرانی کاندیدا‌های ریاست جمهوری آمریکا در جریان مناظرات انتخاباتی، این ادعا‌ها را شاهدی بر بی‌اساس بودن ادعای مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران خواند که تناقض‌گویی‌های مقامات واشنگتن را به نمایش می‌گذارد.

دستغیب، یادآور شد: کاندیدا‌های ریاست جمهوری در موضع‌گیری درباره ایران از دو طرف تحت فشار هستند یکی از سوی افکار عمومی داخلی و دیگری از سوی لابی صهیونیسم که بر مقامات واشنگتن فشار می‌آورند تا مواضع خصمانه ضد تهران اتخاذ کند و این به تناقضات رفتاری و گفتاری کاندیدا‌های ریاست جمهوری آمریکا دامن می‌زند.

نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: البته انتخاب هر یک از کاندیدا‌ها به ریاست جمهوری آمریکا برای ایران تفاوتی نمی‌کند چرا دلیل قطع روابط ایران با آمریکا، ماهیت و خوی استکباری سیاسی این کشور است و بر این اساس آنچه در ارتباط با آمریکا مهم است، بحث کنار گذاشتن این خوی استکباری در جهان است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: تا زمانی که مقامات واشنگتن به دنبال ایجاد نظم جهانی، تداوم انحصار‌طلبی و سیاست‌های امپریالیستی در جهان هستند، رویارویی ملت‌های آزاده جهان همچون جمهوری اسلامی ایران با دولت آمریکا ادامه خواهد داشت و مذاکره با این کشور برای ملت و دولت ایران متصور نیست.

گفتنی است:یک روزنامه صهیونیستی از پیشنهاد دولت آمریکا به ایران برای برقراری مجدد روابط دیپلماتیک میان واشنگتن و تهران و تاسیس سفارتخانه در دو کشور خبر داد و نوشت: ایران این پیشنهاد را رد کرده است./

شپایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet