روز مجلس
1391/08/07 16:39:03
سرویس اقتصادی
صالحی نسب :

آزادسازی قیمت محصولات لبنی با فراهم کردن زمینه های تولید انجام شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به آزادسازی قیمت محصولات لبنی، گفت: با وجود مشکلاتی که در حوزه تولید تمامی محصولات لبنی ایجاد شده، آزادسازی قیمت محصولات لبنی اقدام مناسبی است، اما باید در کنار آن زمینه های تولید نیز فراهم شود.
آزادسازی قیمت محصولات لبنی با فراهم کردن زمینه های تولید انجام شود نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به آزادسازی قیمت محصولات لبنی، گفت: با وجود مشکلاتی که در حوزه تولید تمامی محصولات لبنی ایجاد شده، آزادسازی قیمت محصولات لبنی اقدام مناسبی است، اما باید در کنار آن زمینه های تولید نیز فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/18388.jpg آزادسازی,قیمت,محصولات,لبنی,با,فراهم,کردن,زمینه,های,تولید,انجام,شود Icana

ناصر صالحی نسب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که انتظار کاهش قیمت محصولات لبنی انتظار بیهوده و دور از ذهنی است، گفت: در ماههای اخیر قیمت نهاده های دامی روند صعودی شدیدی داشته و به همین نسبت قیمت تمام شده تولید شیر خام و به تبع آن قیمت فرآورده های لبنی افزایش یافته است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از مسئولان اجرایی کشور عنوان می‌کنند که قیمت شیر و لبنیات در آینده به قیمت قبل کاهش خواهد یافت، گفت: با توجه به مشکلاتی که در راستای تولید شیر و محصولات لبنی وجود دارد، اینگونه اظهارات شعارگونه بوده و با این اوضاع نمی‌توان به کاهش و تثبیت قیمت ها امیدوار بود.

وی در واکنش به افزایش بی رویه قیمت محصولات لبنی طی ماه‌های اخیر و تصمیمات کارشناسی نشده دولت در خصوص ثبات قیمت این محصولات، گفت: ثبات قیمت محصولات لبنی و شیر باید بر اساس رضایت تولید کننده و مصرف کننده صورت گیرد.

این نماینده مجلس نهم، تأکید کرد: دولت باید از تمامی ظرفیت‌ها در جهت کوتاه کردن دست واسطه‌ها در خصوص تولید محصولات دامی و لبنی بهره گرفته و با آن‌ها به طور جدی برخورد کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه افزود: یکی دیگر مشکلاتی که بر سر راه تولید شیر و محصولات لبنی وجود دارد، مشخص نبودن متولی پاسخگو در قبال این مشکلات بوده که با تصویب و اجرای دقیق طرح انتزاع از سوی دولت تا حدودی این معضلات کاسته شده و فقط یک وزارتخانه پاسخگو خواهد بود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس، افزود: درحال حاضر دامداران و تولیدکنندگان محصولات لبنی در جبران هزینه ها با مشکل مواجه شده اند که به نظر می رسدهر گونه افزایش قیمت در محصولات لبنی در جهت حمایت از دامدار ضروری است، اما دولت باید سودهای بدست آمده از آن‌را مدیریت کرده و دست واسطه ها را در این زمینه کوتاه کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان یادآور شد: در قیمت تمامی محصولات کشاورزی و به خصوص شیر و لبنیات شاهد حضور واسطه ها و دلالان هستیم که این موضوع نشان‌دهنده ضعف مدیریتی دولت در کنترل قیمت ها بوده که این مسئله پس از تعطیلات مجلس در کمیسیون کشاورزی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet