خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/08/07 15:52:39
سرویس بین الملل
آقا محمدی با اشاره به نقض آتش بس در سوریه:

غرب با تحریک معارضان به دنبال شکست طرح آتش بس بوده است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به نقض آتش بس از سوی معارضان سوری و حمله به مواضع ارتش این کشور،گفت: از ابتدای بحث طرح آتش بس، معارضان مسلح سوری اعلام کرده بودند که آن را نخواهند پذیرفت.
غرب با تحریک معارضان به دنبال شکست طرح آتش بس بوده است عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به نقض آتش بس از سوی معارضان سوری و حمله به مواضع ارتش این کشور،گفت: از ابتدای بحث طرح آتش بس، معارضان مسلح سوری اعلام کرده بودند که آن را نخواهند پذیرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/23266.jpg غرب,با,تحریک,معارضان,به,دنبال,شکست,طرح,آتش,بس,بوده,است Icana

ابراهیم آقا محمدی در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقض آتش بس برقرار شده در سوریه به مناسبت عید قربان در این کشور،اظهارداشت: دولت مردمی سوریه به مناسبت عید قربان و جایگاه معنوی آن نزد مسلمانان مبادرت به پذیرش آتش بس کرد و حتی برای اجرای آن بشار اسد عفو عمومی اعلام نمود.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقض آتش بس را ابتدا معارضان سوری آغاز کرده‌اند، تصریح کرد: غرب با تحریک مخالفان سوریه چراغ سبز نقض آتش بس را به آنها نشان داده و موجبات تکرار درگیری‌های گذشته را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: با تکرار مواضع گذشته توسط مخالفانی که از سوی غرب و کشورهای مرتجع عربی منطقه تجهیز می‌شوند سعی شده با در گیر کردن مجدد ارتش، نقض آتش را به آنها نسبت داده و آغازگر دوباره بحران در این کشور شوند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه آمریکا و غرب به دنبال مداخله‌گری در سوریه حتی پس از برقراری آتش بس بوده‌اند، افزود: ویکتوریا نولاند سخنگوی کاخ سفید در اظهار نظر به دور از واقعیت اخیر خود، اعلام کرده، نقض آتش بس بیشتر از سوی ارتش صورت گرفته که این امر  به منظور  دخالت در امورداخلی سوریه وتکرار مواضع خصمانه گذشته غرب برای به شکست کشاندن طرح آتش بس بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دولت به اجرایی کردن طرح آتش بس وفادار بوده است،خاطرنشان کرد: اقدام ارتش در قبال حملات تروریست‌ها به مواضع آنها،  دفاع از خود بوده  و نقض آتش بس از سوی ارتش صورت نگرفته  و در آیین اسلامی نیز دفاع  حقی مشروع شناخته می‌شود./

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet