انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/08 11:47:36
سرویس اقتصادی
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران درگفت و گو با خانه ملت:

ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به واردات اختصاص می‌یابد

معاون وزیرصنعت و معدن وتجارت از بررسی طرحی خبرداد که درصورت تصویب نهایی، دولت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را از صادرکنندگان خریده و صرف واردات می‌کند.
ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به واردات اختصاص می‌یابد معاون وزیرصنعت و معدن وتجارت از بررسی طرحی خبرداد که درصورت تصویب نهایی، دولت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را از صادرکنندگان خریده و صرف واردات می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/23324.jpg ارز,حاصل,از,صادرات,غیرنفتی,به,واردات,اختصاص,می‌یابد Icana

حمید صافدل درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر این که تولید و تجارت با برگشت ارز به اقتصاد استمرارپیدا می کند افزود: کارگروه توسعه صادرات درصدد است تا بابررسی و تصویب طرحی ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را وارد چرخه اقتصادی کند.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت:وزارت صنعت و معدن به دنبال این است که ارز حاصل از صادرات را به سمت واردات هدایت و مدیریت کند.

وی درادامه در این باره که چرا نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی نرخ ثابتی نیست اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز در اتاق مبادلات ارزی درحد یک یا دو تومان است و از ثبات نسبی برخوردار است.

صافدل از صادرات 37 میلیون تن کالا به ارزش 21 میلیارد دلار در شش ماهه ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: به ازای هر دو واحد کالای وارداتی یک واحد کالای صادراتی داریم.

معاون وزیرصنعت و معدن وتجارت با اشاره به عملکرد صادرات غیرنفتی در برنامه چهارم توسعه کشور گفت: در این برنامه هدفگذاری بر این بود که 52 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی صورت گیرد که خوشبختانه با رشد 150 درصدی به 79 میلیارد دلار رسیده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet