انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/07 16:49:24
سرویس فرهنگی
وزیر فرهنگ و ارشاد:

5 هزارمیلیارد ریال یارانه مطبوعات تا پایان هفته واریز می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال مطبوعات و خبرگزاری ها تعداد غرفه ها از ۵۷۰ در سال گذشته به ۸۳۰ غرفه افزایش پیدا کرده، گفت: ۵ هزار میلیارد ریال یارانه مطبوعات که در ۶ ماه اخیر به تاخیر افتاده بود تا پایان این هفته به حساب مطبوعات واریز می شود که جبران مشکلات قبل خواهد بود.
5 هزارمیلیارد ریال یارانه مطبوعات تا پایان هفته واریز می شود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال مطبوعات و خبرگزاری ها تعداد غرفه ها از 570 در سال گذشته به 830 غرفه افزایش پیدا کرده، گفت: 5 هزار میلیارد ریال یارانه مطبوعات که در 6 ماه اخیر به تاخیر افتاده بود تا پایان این هفته به حساب مطبوعات واریز می شود که جبران مشکلات قبل خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/1429.jpg 5,هزارمیلیارد,ریال,یارانه,مطبوعات,تا,پایان,هفته,واریز,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید محمد حسینی در سخنرانی مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با تبریک اعیاد قربان و غدیر و نیز تشکر از اهالی رسانه و مطبوعات که با حضور در نمایشگاه رونق بخش این محفل و مراسم هستند، گفت: امیدواریم نمایندگان رسانه های خارجی حاضر در نمایشگاه واقعیت های ایران را ببینند و پیام رسان خوبی برای مردم ایران باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به حضور فعال تر نسبت به سال گذشته گفت: تعداد غرفه ها از 570 غرفه در نمایشگاه هجدهم به 830 غرفه در نمایشگاه امسال افزایش پیدا کرده است، این در حالی است که فضای فعالیت همان فضای سال گذشته است که در شبستان امام خمینی (ره) قرار دارد.

وی  با بیان اینکه از تمام 31 استان کشور نمایندگان مطبوعات حاضرند، گفت: از استان  ها به طور متوسط 50 نشریه شرکت کرده اند که به معرفی بهتر تولیدات رسانه ای استان ها می انجامد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه روزنامه جدیدالانتشار نیز همپای روزنامه های قدیمی در نمایشگاه نوزدهم حاضر هستند، تصریح کرد: همراهی رسانه های چاپی با پایگاه های خبری و خبرگزاری ها به همگرایی نزدیک تر رسانه ها و انتقال تجربیات و ایجاد فضای رقابتی می انجامد که به حضور بیشتر مردم منجر خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه برخی به بنده گوشزد کرده اند که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود بهتر بود پول نمایشگاه را به مطبوعات می دادند، خاطرنشان کرد: برپایی اینگونه نمایشگاه ها نه تنها پول دور ریختن نیست، بلکه سود بیشتری برای رسانه ها خواهد داشت.

این عضو هیات دولت دهم با بیان اینکه تا پایان نمایشگاه خبر خوبی برای مطبوعات دارم، گفت: 5 هزار میلیارد ریال یارانه مطبوعات که در 6 ماه اخیر به تاخیر افتاده بود تا پایان این هفته به حساب مطبوعات واریز می شود که جبران مشکلات قبل خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس به نشست های تخصصی نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های امسال اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین بحث های تخصصی، مبحث معرفی سبک زندگی است که با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب نقش پررنگی در تعیین سبک زندگی مردم خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به حضور پیشکسوتان سینما، موسیقی و هنر در نمایشگاه مطبوعات و دیدار آنها با اصحاب رسانه گفت: مطبوعات آینه تمام نمای جامعه است و لازم است نقدی هم بر خود رسانه ها شود.

حسینی از دیگر بخش های جنبی نمایشگاه را نمایشگاه عکس مطبوعاتی، نمایشگاه عکس شهروندی و موزه مطبوعات برشمرد و افزود: لازم است موزه مطبوعات دائمی شود تا از نشریات دوره مشروطه تا به حال در آن وجود داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شعار نمایشگاه امسال "کلام صادقانه" انتخاب شده است، گفت: این شعار مصداق آیه کلمه طیبه است که قرآنی است و سبب می شود اعتماد مردم به نشریات بیشتر جلب شود.

این عضو هیات دولت ضمن درخواست از مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی برای حضور در نمایشگاه و گفت و گوی رودررو با اصحاب رسانه گفت: امید می رود این عزیزان از سخنرانی های یکطرفه خودداری کنند و با مطبوعات در تعامل باشند، تا رکن چهارم دموکراسی تکمیل شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به حرفه خود عشق می ورزند، تصریح کرد: تا آنجا که بنده در جریان هستم برخی از جیب خود هزینه می کنند تا به وظیفه اطلاع رسانی خود عمل کرده باشند، بنابراین همه باید فرهنگ سازی کنیم تا در شرایط ویژه کشور که دشمنان علیه ما با انواع حربه ها همدل و هم داستان شده ا ند، بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زلزله چندی قبل آذربایجان گفت: رسانه ها در ایجاد تعاون و حس همنوع دوستی میان مردم نقش خوبی داشتند و با توجه به نزدیکی زمان انتخابات باید فضای عاقلانه ای را مهیا کنند تا مردم بهتر انتخاب کنند.

حسینی همچنین از حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در نمایشگاه نوزدهم مطبوعات و خبرگزاری ها در روز سه شنبه 9 آبان ماه خبر داد و گفت: با حضور وی اتحادیه مطبوعات جهان اسلام نیز آغاز به کار خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet