انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/07 17:06:00
سرویس سیاسی
ندیمی در واکنش به ادعای تکراری امارات درباره جزایر سه‌گانه ایرانی:

پیش از تکوین امارات در نقشه جهانی، جزایر به ایران تعلق داشت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در واکنش به ادعا‌های تکراری مقامات امارات در اجلاس بین‌المللی مجالس در کانادا، یادآور شد: جزایر سه‌گانه ایرانی طی سالیان متمادی و تاریخی و حتی پیش از آنکه برخی از کشور‌های کوچک منطقه بر روی نقشه جهان شکل گیرند، متعلق به ایران بوده است.
پیش از تکوین امارات در نقشه جهانی، جزایر به ایران تعلق داشت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در واکنش به ادعا‌های تکراری مقامات امارات در اجلاس بین‌المللی مجالس در کانادا، یادآور شد: جزایر سه‌گانه ایرانی طی سالیان متمادی و تاریخی و حتی پیش از آنکه برخی از کشور‌های کوچک منطقه بر روی نقشه جهان شکل گیرند، متعلق به ایران بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11309.jpg پیش,از,تکوین,امارات,در,نقشه,جهانی،,جزایر,به,ایران,تعلق,داشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایرج ندیمی، رئیس هیات ایرانی شرکت کننده در اجلاس 127 مجمع بین‌المجالس جهانی که در کبک کانادا برگزار شد، به ادعای نماینده امارات در این اجلاس که جزایر سه‌گانه ایرانی را متعلق به خاک کشور خود خوانده بود، واکنش نشان داد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاه‌کل در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به این ادعای تکراری و بی‌اساس، گفت: متاسفیم از اینکه در شرایط کنونی که بزرگ‌ترین خطر برای منطقه خاورمیانه رژیم صهیونیستی است که با داشتن چند‌صد کلاهک هسته‌ای و عدم پذیرش قواعد بین‌المللی عملا خطر جدی برای صلح و ثبات جهانی محسوب می‌شود، برخی از کشور‌های مسلمان منطقه در امور داخلی یکدیگر دخالت کرده و تمامیت ارضی ایران را زیر سوال می‌برند.

ندیمی افزود: تردیدی وجود ندارد که جزایر سه‌گانه ایرانی طی سالیان متمادی و تاریخی و حتی پیش از آنکه برخی از کشور‌های کوچک منطقه بر روی نقشه جهان شکل گیرند، متعلق به ایران بوده و هم‌اکنون پرچم پر‌افتخار جمهوری اسلامی ایران در این جزایر به اهتراز درآمده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یادآور شد: کشور‌های همسایه ایران باید به جای فرا‌‌فکنی و طرح ابهامات بی‌پایه و اساس در اجلاس بین‌المجالس جهانی و دیگر تریبون‌های بین‌المللی، بهتر است با تقویت و تحکیم حسن هم‌جواری با سایر کشور‌ها و از جمله ایران، تلاش جدی جهت تقویت امت اسلامی و صلح و امنیت منطقه‌ای مبذول دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet