انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/07 18:49:00
سرویس سیاسی
ندیمی خبر داد:

پاسخ قاطع هیات پارلمانی ایران به اظهارات وزیرخارجه کانادا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور هیات ایرانی در اجلاس بین المجالس موجب جلوگیری از فضاسازی غرب علیه کشورمان شد، گفت: وزیرخارجه کانادا در وقت غیر مقرر، اتهاماتی در زمینه حقوق بشر متوجه ایران ساخت‌که با پاسخ قاطع و مستدل نمایندگان ایرانی مواجه شد.
پاسخ قاطع هیات پارلمانی ایران به اظهارات وزیرخارجه کانادا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور هیات ایرانی در اجلاس بین المجالس موجب جلوگیری از فضاسازی غرب علیه کشورمان شد، گفت: وزیرخارجه کانادا در وقت غیر مقرر، اتهاماتی در زمینه حقوق بشر متوجه ایران ساخت‌که با پاسخ قاطع و مستدل نمایندگان ایرانی مواجه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1230.jpg پاسخ,قاطع,هیات,پارلمانی,ایران,به,اظهارات,وزیرخارجه,کانادا Icana

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ایرج ندیمی در تشریح اهداف حضور هیات پارلمانی ایران در اجلاس بین المجالس و دستاوردهای آن، گفت: حضور ایران در این اجلاس از نظر قانونی و حفظ جایگاه ایران لازم بود. از سوی دیگر عدم شرکت به معنی قبول اقدامات طرف میزبان تلقی می‌شد و از سوی دیگر، در آینده امکان آن وجود داشت که از دعوت ایران خودداری می‌شد، چراکه همه به نبودن ایران در این اجلاس عادت می‌کردند و حضور ایران مهم تلقی نمی‌شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به مطالب طرح‌ شده از سوی طرف کانادایی، پاسخ درخوری داده می‌شد، افزود: شرکت هیات ایرانی در این اجلاس موجب جلوگیری از فضاسازی غرب علیه کشورمان شد و امکان رایزنی با دیگر کشورها را به وجود آورد.

وی با یادآوری مشکلات حضور هیات ایرانی در کانادا گفت: از آنجایی که اخیرا ارتباط ایران با کانادا قطع شده و سفارتخانه ایران در این کشور تعطیل است، نبود دیپلمات‌های وزارت خارجه در کانادا موجب شده بود تا کانادایی‌ها مشکلاتی را در صدور ویزا ایجاد کنند.

ندیمی با بیان اینکه هیات ایرانی از همراهی خبرنگاران رسانه‌های داخلی کشور محروم بود، گفت: ترکیب مناسب این هیات که نمایندگانی از اعضای کمیته حقوق بشر مجلس، نماینده اقلیت‌های مذهبی، نماینده روحانیان و همچنین نماینده‌ای از بانوان را در خود جای داده بود، سبب شد تا رایزنی‌هایی با نمایندگان پارلمانی‌های مختلف داشته باشیم.

وی تصریح کرد: وزیرخارجه کانادا در وقت غیر مقرر، اتهاماتی در زمینه حقوق بشر متوجه ایران ساخت و برخی از هیات‌های پارلمانی این تقاضا را مطرح کردن که ایران صدای بعضی از کشورها را بشنود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیات ایرانی با استدلال‌های قوی و یادآوری اتفاقات تاریخی و تبیین دستاوردهای علمی و عملی کشور، به اظهارات آنان پاسخ داد و در مجموع می‌توان گفت که رویکردهای مثبتی از این دیدارها حاصل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet