هدر اصلی
1391/08/07 19:00:13
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش فرصت های سرمایه گذاری در خلخال و کوثر:

توجه به تولید کلید حل مشکل گرانی و تورم است

رئیس مجلس شورای اسلامی توجه به تولید را کلید حل مشکلات تورم و گرانی توصیف و تصریح کرد: لزوم توجه به تولید تعارف نیست و برای حل مسائل روز کشور از جمله مشکلات استان اردبیل باید از تولید و سرمایه گذاری حمایت و زیر ساخت های آن را فراهم کرد.
توجه به تولید کلید حل مشکل گرانی و تورم است رئیس مجلس شورای اسلامی توجه به تولید را کلید حل مشکلات تورم و گرانی توصیف و تصریح کرد: لزوم توجه به تولید تعارف نیست و برای حل مسائل روز کشور از جمله مشکلات استان اردبیل باید از تولید و سرمایه گذاری حمایت و زیر ساخت های آن را فراهم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/13864.jpg توجه,به,تولید,کلید,حل,مشکل,گرانی,و,تورم,است Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت ،دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به اردبیل با حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری در خلخال و کوثر در شهرستان خلخال گفت: ضمن تحسین کار و فعالیت های شما به همه عزیزانی که این روزها دغدغه حل مشکلات مردم را دارند و به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی هستند توصیه می کنم تا زمینه های لازم را برای سرمایه گذاری فراهم کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: هر بخش از کشورمان دارای مزیت های نسبی خاصی است و در این استان نیز امکانات خوبی فراهم است که باید از آن در جهت سرمایه گذاری استفاده کرد تا بهره وری استان افزایش یابد.

لاریجانی با تأکید بر اینکه باید سرمایه متناسب با ذخایر معدن در این استان فراهم شود گفت: اگر سرمایه های متناسب معدن فراهم شود می توان از خام فروشی دست برداشت و به جای خام فروشی پتانسیل های معدن تبدیل به ارزش افزوده می شود.

وی با تأکید بر اینکه در کشور راهی جز حمایت از تولید نداریم گفت: حمایت از تولید یک تعارف نیست و باید ظرفیت های تولید را افزایش دهیم و به راستی با لبخند نمی توانیم مشکلات را حل کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولین استان باید فرصت های لازم را فراهم کنند گفت: مسئله گرانی و اشتغال امری است که باید به جدیت در تمامی استان ها مورد پیگیری قرار گیرد و حل آنها بدون شک در گرو تولید است.

وی همچنین تصریح کرد: در نشستی که دو روز پیش برگزار شد ابعاد و مزیت های منطقه مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم مسئولین شهر تلاش بیشتری کنند تا بسترهای سرمایه گذاری در این استان و شهرستان های آن محقق شود.

دکتر علی لاریجانی در خصوص شرایط ضروری حمایت از تولید گفت: بسترها و زیرساخته های حمایت از تولید و سرمایه گذاری باید با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: مشکلات جاده ای نیز باید حل شود و مسئولین شهری باید امکانات لازم را فراهم کنند تا سرمایه گذاران انگیزه کار و فعالیت ها را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این شهر دارای ظرفیت های خوبی است گفت: این شهر ظرفیت های خوبی دارد و بسیاری از فرصت های آن بکر است و مسئولان باید همت کنند تا تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران این بخش داده شود.

وی همچنین افزود: باید در بخش تولید مراقبت کرد چرا که مشکلات این بخش در حال حاضر زیاد است و باید این مشکلات با جدیت پیگیری شود.

دکتر علی لاریجانی  در خصوص حمایت های مجلس برای حل مشکلات تولید گفت: در بودجه سال 91 تمهیداتی اندیشیدیم تا مشکلات تولید و بانک ها حل شود و نباید فراموش کرد تولید کلید حل مشکلات و مسائل کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون تسهیل فضای کسب و کار در مجلس گفت: با وزیر صنعت، معدن و تجارت صحبت هایی داشتیم و ایشان قول دادند تا کمک های بانکی فراهم کنند.

وی همچنین افزود: با توجه به اینکه صندوق توسعه ارزی تنها تسهیلات ارزی ارائه می داد اما برای حمایت از تولید مصوب کردیم 10 درصد آن به صورت تسهیلات ریالی به بخش کشاورزی و 10 درصد آن نیز به صورت تسهیلات ریالی به بخش صنعت داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در مجلس پیگیر مسائل و مشکلات اردبیل هستیم گفت: استان شما نمایندگان خوبی در مجلس دارد که پیگیر مسائل شما در مجلس هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet