هدر اصلی
1391/08/10 11:00:21
سرویس فرهنگی
حسینی، تاکید کرد:

بازی های رایانه‌‌ ای در کمین روان کودکان ایرانی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ،گفت:نشستن طولانی مدت در مقابل رایانه می تواند کودکان را خسته و سردرگم کند و همچنین خطر اعتیاد به رایانه را برای آنان در پی دارد.
بازی های رایانه‌‌ ای در کمین روان کودکان ایرانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ،گفت:نشستن طولانی مدت در مقابل رایانه می تواند کودکان را خسته و سردرگم کند و همچنین خطر اعتیاد به رایانه را برای آنان در پی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/20390.jpg بازی,های,رایانه‌‌,ای,در,,کمین,روان,کودکان,ایرانی Icana

سید مرتضی حسینی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: افزایش استرس و اضطراب ازتاثیرات این نوع  بازیهااست و تنشی که در بازی‌های خشن رایانه ای برای کودکان ایجاد می‌شود، در دراز مدت اثرات غیر قابل تغییری بر روان آن هابه جای می گذارد .

نماینده مرد م قزوین درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:دوران کودکی یکی از مراحل مهم زندگی به ویژه  از نظررشد جسمانی، ذهنی، عاطفی و شکل گیری شخصیت گفتاری و رفتاری است که باید در دوران پیش از دبستان و دبستان با حساسیت و برنامه ریزی مناسب هدایت شود.

حسینی تصریح کرد:استفاده زیاد ازفناوری، مثل بازی های رایانه ای برای کودکان بسیارخطر ناک است و حتی می تواند موجب زوال موقتی عقل شود.

نماینده قزوین افزود: سهل انگاری و کم توجهی در این دوران باعث خسران و زیان‌هایی برای فرد و جامعه خواهد بود، در واقع بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها ی تربیتی و موفقیت های دوران بزرگسالی به این دوران بستگی دارد.

 حسینی با بیان اینکه محتوای برخی ازبازیها مروج خشونت وبد رفتاری در کودکان و نوجوانان است، ادامه داد:  باتوجه به تهاجم فرهنگی و تخریب نسل جوان، مسولان باید بر روی بازیهای رایانه ای فاقد ارزش که در کنار سرگرمی، رفتارهای ضد اخلاقی را به ا فراد می آموزند ، نظارت کنند.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،یاد آورشد: با توجه به کاربردهای مهم رایانه‌ نباید علاقه کودک به آن‌ را سرکوب کرد، بلکه باید با حذف بازی‌های نامتناسب با فرهنگ، جایگزینی برنامه‌های مفید و آموزنده، جایگاه رایانه را به عنوان یک ابزار مفید کمک آموزشی حفظ کرد./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet