هدر اصلی
1391/08/08 11:37:05
سرویس اقتصادی
جعفری بنه خلخال مطرح کرد:

بررسی تخلف وزارت نیرو درصدور قبوض برق

عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره صدور قبوض نامتناسب با مصرف خانوارها، گفت: کمیسیون انرژی مجلس این موضوع را بررسی می کند واگر چنین موردی باشد وکمیسیون به این نتیجه برسد که قبوض برق با مصرف خانوارها تناسبی ندارد برخورد خواهد کرد.
بررسی تخلف وزارت نیرو درصدور قبوض برق عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره صدور قبوض نامتناسب با مصرف خانوارها، گفت: کمیسیون انرژی مجلس این موضوع را بررسی می کند واگر چنین موردی باشد وکمیسیون به این نتیجه برسد که قبوض برق با مصرف خانوارها تناسبی ندارد برخورد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/27568.jpg بررسی,تخلف,وزارت,نیرو,درصدور,قبوض,برق Icana

جلیل جعفری بنه خلخال درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: طبق اصل 44 قانون اساسی و قانون هدفمندی یارانه ها باید نیروگاههای تولید برق به بخش خصوصی واگذار شود و دولت برق تولیدی را تضمین کرده و از بخش خصوصی بخرد و اگر درآمدی عایدش شد به وزارت نیرو بدهد تا مشکل سرمایه گذاری دراین بخش حل شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات وزارت نیرو به کمبود نقدینگی برمی گردد چرا که درحال حاضر برای هرکیلو وات ساعت برق مصرفی 40 تومان دریافت می شود که 15 تومان آن به وزارت نیرو داده می شود.

وی اظهارداشت: بر اساس برنامه باید برای تولید 30 هزار مگاوات برق ، نیروگاه تاسیس کنیم اما با وضع نقدینگی موجود احداث نیروگاه مشکل است.

بخش خصوصی برای احداث نیروگاه قدمی برنمی دارد

جعفری بنه خلخال به بدهی 1800 میلیارد تومانی وزارت نیرو به شرکت مپنا گفت: بخش خصوصی با توجه به مشکلات مالی وزارت نیرو برای احداث نیروگاه قدمی برنمی دارد و انگیزه ای برای انجام این کار ندارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: کمیسیون انرژی مجلس درصدد است با ارایه طرح دوفوریتی به وزارت نیرو کمک کند ضمن این که دربودجه 92 باید تمهیداتی اندیشیده شود که سهم وزارت نیرو از فروش برق دو برابر شود.

نماینده مردم خلخال و کوثردرمجلس درباره صدور قبوض نامتناسب با مصرف خانوارها گفت: اگر چنین موردی باشد و به این نتیجه برسد که قبوض برق نامتناسب با مصرف خانوارها صادرمی شود با وزارت نیرو برای تخلف درصدور قبوض برخورد خواهد شد.

وی دربخش دیگری از این گفت و گو به مشکل سرمایه گذاری دربخش نفت و گاز اشاره کرد و اظهارداشت: اگر وجوه یارانه به اقشار کم درآمد پرداخت می شد و نه همه مردم ، می توانستیم دربخش نفت و گاز و میادین مشترک سرمایه گذاری کرده و از مشکلات امروز تحریم به راحتی عبور می کردیم.

جعفری بنه خلخال سرمایه گذاری دربخش پتروشیمی و احداث واحدهای پتروشیمی را مناسب ارزیابی نکردو گفت: موافق سرمایه گذاری بخش خصوصی به تنهایی دربخش پتروشیمی نیستیم و معتقدیم که دولت و بخش خصوصی هر دوبرای سرمایه گذاری دراین بخش باید وارد شوند.

سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز در بودجه 92 باید مورد توجه قرار گیرد

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر این که سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز در بودجه 92 باید مورد توجه قرار گیرد افزود: درآمد هنگفتی که درحال حاضر قطر از میادین مشترک می برد باید با سرمایه گذاری بیشتر نصیب ما می شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس همچنین به مشکلات مدیریتی دربخش نفت و گاز اشاره کرد و گفت: تعداد شرکتهایی که بتوانند فازهای پارس جنوبی را درزمان مقرر تحویل دهند کم هستند و مشکلات زیادی در اتمام فازهای مختلف پارس جنوبی به دلیل توانمند نبودن پیمانکاران وجود دارد.

وی اظهارداشت:  علاوه بر مشکلات سرمایه گذاری و مدیریتی دربخش گاز مشکل تامین تجهیزات نفتی به دلیل تحریم ها وجود دارد که دراین باره معتقدیم که باید نیازواردات با تامین تجهیزات درداخل کاهش یابد.

جعفری بنه خلخال با اشاره به ارتباط کم دانشگاه و صنعت نفت گفت: وزارت نفت خودش دانشگاه نفت دردانشگاه صنعتی شریف را ایجاد کرد اما نمی دانم چرا معاونت پژوهشی وزارت نفت سعی کرده از دانشگاهها فاصله بگیرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس به تفاهم اخیر وزارت نفت و دانشگاهها اشاره کرد و افزود: اخیرا کنسرسیومی را دانشگاهها و وزارت نفت ایجاد کردند  و برای افزایش ضریب بازیافت چاهها و رساندن آن به 2 درصد تفاهم کردند تا استخراج از چاهها افزایش یابد.

آتش سوزی بندرامام صددرصد به مدیریت آن برمی گردد

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس درباره آتش سوزی واحدهای پتروشیمی و توجیه معاون وزیر نفت به این که واحدهای پتروشیمی به بخش خصوصی واگذار شده اند گفت: پتروشیمی بندرامام که خصوصی نیست و آتش سوزی بندرامام صددرصد به مدیریت آن برمی گردد.

به گفته این نماینده مجلس بارها به مدیریت پتروشیمی بندرامام تذکر داده شده بودکه نشتی وجود داردو مدیریت واحد پتروشیمی می توانست با هزینه چند صد دلاری جلوی این اتفاقات را می گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet