هدر اصلی
1391/08/08 15:21:40
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر:

سینمای ایران از ضعف مدیریتی رنج می‌کشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه چالش‌های موجود در سینما به مدیریت نادرست آن برمی‌گردد، گفت:مشکلات موجود در سینمای ایران به دلیل خلاء قانونی نیست.
سینمای ایران از ضعف مدیریتی رنج می‌کشد عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه چالش‌های موجود در سینما به مدیریت نادرست آن برمی‌گردد، گفت:مشکلات موجود در سینمای ایران به دلیل خلاء قانونی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/25543.jpg سینمای,ایران,از,ضعف,مدیریتی,رنج,می‌کشد Icana

نصرالله پژمان فر در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، گفت: مشکلات موجود در سینمای ایران به دلیل خلاء قانونی نیست.

مشکلات مدیریتی مهم‌ترین عامل آشفتگی سینمای کشور است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات موجود در سینمای ایران را در گرو تدوین و تصویب قانون کلی سینما از سوی مجلس ندانست و افزود: مشکلات مدیریتی مهم‌ترین عامل آشفتگی سینمای کشور است.

سینمای ایران از ضعف مدیریتی رنج می‌کشد

وی، با تاکید بر اینکه چالش‌های موجود در سینما به مدیریت نادرست آن برمی گردد، درخواست سینماگران برای تدوین قانونی کلی سینما از سوی مجلس را قابل دفاع ندانست و ادامه داد: درعین اینکه سینمای ایران از ضعف مدیریتی رنج می‌کشد اما ما در مجلس آمادگی این را داریم که با هدف بهبود شرایط فعلی قوانین جدیدی وضع کنیم.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم، ادامه داد: کسانی که در حوزه سینما فعال هستند باید بدانند که مشکل سینمای  کشور به مدیریت ضعیف و تصمیم گیری‌های نادرست آن مربوط است.

 سینمای کشور درگیرتصمیم گیری‌های انقباضی و انبساطی مدیرانش است

پژمان فر با بیان اینکه تصمیم گیری‌های انقباضی و انبساطی در حوزه سینما به این هنر آسیب وارد کرده است، توضیح داد: سینمای کشور یا درگیر سخت گیری‌های بی مورد مدیران آن است و یا گاهی کاملا رها می شود و نظارتی برآن وجود ندارد.

وی، نظارت در این بخش را ناکارآمد خواند و ادامه داد: گاهی بعد از تمام تلاش سینماگر ایرانی فیلم ساخته شده به مرحله اکران نمی رسد که این ضعف در حوزه نظارت باید حل شود؛ راه حل هم آن است که نظارت بر یک فیلم درجریان ساخت  و تولید آن انجام شود.

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس نهم، خواستار تغییر رویکرد مدیران سینمای ایران شد و گفت: مراحل نظارت بر سینمای ایران باید از وضعیت فعلی خارج شود.

شفیع آقا محمدیان رئیس مرکز سینمای مستند و تجربی کشور اعلام کرد که سینماگران خواستار آن هستند که مجلس برای سینمای کشور قانون کلی تدوین کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet