روز مجلس
1391/08/08 12:37:35
سرویس فرهنگی
محمدپور با حضور در غرفه خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات مطرح کرد:

ضرورت توسعه موزه‌ها با استفاده از پتانسیل‌های موجود

رئیس موزه ملی ایران با حضور در غرفه خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: در ایران ظرفیت‌های دست نخورده بسیاری وجود دارد که با بهره‌گیری از آنها می‌توان تاریخ کهن کشور را به جهانیان نشان داد.
ضرورت توسعه موزه‌ها با استفاده از پتانسیل‌های موجود رئیس موزه ملی ایران با حضور در غرفه خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: در ایران ظرفیت‌های دست نخورده بسیاری وجود دارد که با بهره‌گیری از آنها می‌توان تاریخ کهن کشور را به جهانیان نشان داد. https://cdn.icana.ir/d/019/28020.jpg ضرورت,توسعه,موزه‌ها,با,استفاده,از,پتانسیل‌های,موجود Icana

محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم در جذب گردشگر خارجی را موزه‌ها دانست و گفت: ایران به لحاظ سابقه تمدنی و فرهنگ کهن خود ظرفیت‌های بسیار بالایی در معرفی تاریخ گذشته دارد.

وی افزود: رسالتی که در وهله اول برای معرفی میراث فرهنگی کشورمان بر عهده مسئولان است موزه ملی است که باید با استفاده از پتانسیل‌های موجود در نشان دادن جاذبه‌های تاریخی و اشیاء به جا مانده از دوران گذشته را به گردشگران داخلی و خارجی نشان دهد.

رئیس موزه ملی ایران با بیان این که وظیفه نشان دادن میراث فرهنگی کشور به طور حتم بر عهده موزه‌ها است، اظهار داشت: اقدامات اثربخشی در موزه‌های کشور به کار گرفته‌ایم و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی بسیاری را برای معرفی این مهم راه‌اندازی کرده‌ایم.

محمدپور تصریح کرد: انتشار محصولات فرهنگی و همچنین برگزاری همایش‌های مختلف ارتباط با آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها از دیگر مواردی است که موزه ملی ایران نسبت به آن بی‌تفاوت نبوده است.

وی با تاکید بر این که رسانه‌ها نیز نقش موثری در معرفی اشیاء تاریخی گذشته دارند بیان کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها با عزمی ملی برای معرفی میراث فرهنگی کشورمان باید مبادرت ورزد تا بتوان این مهم را به گردشگران خارجی و همچنین داخلی معرفی کرد.

محمدپور با انتقاد از این که در جمهوری اسلامی ایران برای معرفی میراث فرهنگی کشورمان هنوز از ظرفیت‌های موجود استفاده نشده است تاکید کرد: متاسفانه ظرفیت‌های دست نخورده بسیاری وجود دارد که نه تنها موزه ملی و میراث فرهنگی بلکه رسانه‌هانیز کمتر توانسته‌اند از این پتانسیل استفاده کنند.

رئیس موزه ملی ایران، بهترین ابزارها برای نشان دادن تاریخ کهن در سطح بین‌الملل را شرکت در نمایشگاه‌های داخلی دانست و گفت: تقاضای زیادی برای مشارکت موزه ملی ایران در نمایشگاه‌های خارجی وجود دارد اما به لحاظ قیمتی بودن اشیا و ملاحظاتی در خروج از آثار تاریخی به خارج از کشور دقت فراوانی لازم است که باید با برنامه‌ریزی‌های درست بتوانیم نسبت به انجام این اقدامات فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet