روز مجلس
1391/08/09 08:23:41
سرویس فرهنگی
قائید رحمت:

خبرنگاران این مجاهدان فرهنگی جامعه در مشکلات معیشتی غوطه ورند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: مشکلات معیشتی در کمین اکثر نویسندگان است و اگر طرح‌های حمایت از این گروه از اهالی قلم اجرا نشود، احتمال حذف بسیاری از نویسندگانی که امروزه آثار فرهنگی و ادبی مورد نیاز جامعه را خلق می‌کنند وجود دارد که در آن صورت خسارات جبران ناپذیری به فرهنگ عمومی جامعه وارد خواهد شد.
خبرنگاران این مجاهدان فرهنگی جامعه در مشکلات معیشتی غوطه ورند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: مشکلات معیشتی در کمین اکثر نویسندگان است و اگر طرح‌های حمایت از این گروه از اهالی قلم اجرا نشود، احتمال حذف بسیاری از نویسندگانی که امروزه آثار فرهنگی و ادبی مورد نیاز جامعه را خلق می‌کنند وجود دارد که در آن صورت خسارات جبران ناپذیری به فرهنگ عمومی جامعه وارد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/8994.jpg خبرنگاران,این,مجاهدان,فرهنگی,جامعه,در,مشکلات,معیشتی,غوطه,ورند Icana

عباس قائید رحمت در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: نویسندگی در کشور ما هنوز به عنوان یک شغل مستقل از سوی خیلی از افراد جامعه شناخته نمی‌شود، زیرا  بسیاری از روزنامه نگاران در کنار این حرفه مجبورهستند به دیگر مشاغل دیگر هم روی آورند که این امر لطمات جبران ناپذیری به صنعت نشر کشور وارد می کند.

نماینده مردم درود و ازنا درمجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت همه ساعته و همه روزه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی گفت: این قشر افرادی هستند که در راستای خدمت به مردم گام برمی دارند.

وی ادامه داد:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  باید سرو سامانی به وضعیت معیشتی خبرنگاران بدهد،  زیرا  این ارگان با  قشرهای مختلف  هنرمندان ارتباط  دارد و می‌تواند با  گستراندن چتر حمایتی مانع از حذف  نویسندگان از دنیای  جذاب نویسندگی شود.

قائید رحمت تصریح کرد:البته چنین راهکاری نیازبه یک برنامه‌ریزی راهبردی و وضع قانونی مبنی بر حمایت همه جانبه از این قشر زحمتکش دارد و این در حالی است که بسیاری از نویسندگان با معضلی به نام بیمه دست و پنجه نرم می‌کنند.

  نماینده مردم درود افزود: خبرنگار، مجاهدی است که با قلم و قدم خود به مخاطبان تشنه حقیقت، آب حیات می رساند و فکر و ذکر خود را وقف آگاهی  مخاطبان رسانه خود کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، یاد آور شد: امروز خبرنگار تبدیل به یکی از شاخص های فرهنگی و مولفه های رشد اجتماعی عموم مخاطبان رسانه در جامعه  شده است./

 

پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet