هدر اصلی
1391/08/08 16:22:27
سرویس استان ها
رجایی با اشاره به آلودگی هوای استان مرکزی بیان کرد:

نیروگاه شازند غول آلاینده اراک

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: نیروگاه شازند بیشترین حجم آلایندگی هوای استان مرکزی را به خود اختصاص داده است.
نیروگاه شازند غول آلاینده اراک نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: نیروگاه شازند بیشترین حجم آلایندگی هوای استان مرکزی را به خود اختصاص داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/9061.jpg نیروگاه,شازند,غول,آلاینده,اراک Icana

عباس رجایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با مشکل آلودگی هوای استان مرکزی گفت: در این استان، شهرستان اراک بیشترین میزان آلودگی را به خود اختصاص داده و این در حالی است که آلودگی اراک به‌عنوان یکی از کلان‌‌شهرهای کشور در جوامع گوناگون مطرح شده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلاینده‌های استان مرکزی تصریح کرد: سه منشاء اساسی در استان وجود دارند که دلیل آلودگی هوا را سبب می‌شوند.
رجایی ادامه داد: ریزگردهایی که از طریق اطراف تالاب میغاب و همچنین جنوب کشور به اراک می‌رسند، دود خودروها و مصارف خانگی و آلومینیوم سازی اراک به عنوان منابع آلودگی هوای استان مرکزی شناخته می‌شوند.
وی در ارتباط با وضعیت آلایندگی خودروها و مصارف خانگی تصریح کرد: این بخش از آلاینده‌‌ها به دلیل استفاده از CNG و گاز شهری به مقدار قابل توجهی از آلایندگی خود کاسته‌اند اما باید به این موضوع توجه داشت که سرعت تردد در شهر اراک پایین است.
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس نهم افزود: خیابان‌های شهر اراک توانایی تحمل بار ترافیکی این شهر را ندارند چراکه سال‌هاست دست نخورده باقی مانده و هیچ اقدامی در راستای تعریض آنها انجام نشده است.
وی ادامه داد: در بحث افزایش سرانه فضای سبز در استان مرکزی اقدامات و تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است اما این به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی آلودگی هوای این استان باشد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس نهم با اشاره به طرح جدید آلومینیوم سازی اراک به منظور کاهش آلایندگی خود خاطر نشان کرد: طرحی به منظور کاهش آلایندگی این کارخانه ارائه شد اما تاکنون اجرای آن 5 سال تاخیر داشته است.
رجایی یادآور شد: در بازید اخیر مسئولان استانی از کارخانه آلومینیوم سازی اراک قرار شد که بخش آلاینده این کارخانه تا آخر سال جاری از اراک خارج شود.
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس نهم اظهار داشت: نیروگاه شازند حجم بالایی از آلایندگی هوای استان مرکزی را به خود اختصاص داده و این در حالی است که بادهای غربی نیز مزید بر علت شده آلودگی‌های پالایشگاه و پتروشیمی اراک را به سمت مناطق مسکونی هدایت می‌کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet