هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
منوچهری با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به حوزه پرستاری:

مشکلات کنونی پرستاران موجب افزایش خطاهای پزشکی می‌شود

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه مشکلات کنونی حوزه پرستاری موجب افزایش خطاهای پزشکی می‌شود، گفت: به طور حتم اولین کسانی که در این رابطه ضرر می‌بینند مردم و بیماران هستند.
سه‌شنبه 9 آبان 1391 ساعت 09:41
مشکلات کنونی پرستاران موجب افزایش خطاهای پزشکی می‌شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه مشکلات کنونی حوزه پرستاری موجب افزایش خطاهای پزشکی می‌شود، گفت: به طور حتم اولین کسانی که در این رابطه ضرر می‌بینند مردم و بیماران هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/16556.jpg مشکلات,کنونی,پرستاران,موجب,افزایش,خطاهای,پزشکی,می‌شود Icana

نعمت‌الله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت کنونی پرستاران در بیمارستان‌های کشور، تصریح کرد: متأسفانه با وجود حساسیت‌ و سختی‌های بسیار در حوزه پرستاری، حمایت از این قشر بسیار کم بوده است.

نماینده مردم پاوه، جوانمرد، ثلاث‌باباجانی، و روانسر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در چند سال اخیر قوانین بسیاری را برای حمایت از قشر پرستار تصویب کرده است، یاد‌آور شد: رفع کمبود نیروی انسانی، قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه‌های پرستاری، قانون ارتقاء بهره‌وری بالینی، کاهش ساعت کاری و پرداخت اضافه کار و جذب نیروی‌های متخصص از مهم‌ترین طرح‌های تصویب شده در مجلس است.

وی با اعلام اینکه قوانین پیرامون حوزه پرستاری به‌علت مشکلات اعتباری اجرایی نشده است، یاد‌آور شد: به‌طور حتم مجلس پیگیری اجرای قوانین حمایتی از این قشر است.

این نماینده مجلس نهم، نبود اعتبارات، کمبود نیروی انسانی و بالا بودن زمان کاری پرسنل را از مهم‌ترین مشکلات حوزه پرستاری دانست و گفت: تا زمانی که کمیت کاری پرسنل پرستاری بالا باشد نمی‌توان انتظار بالا رفتن میزان کیفیت در این حوزه را داشت.

منوچهری با تأکید بر اینکه حمایت نکردن دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی از پرستاران زمینه مهاجرت این قشر را فراهم کرده است، گفت: متأسفانه این افراد برای بهبود وضعیت اقتصادی و پیدا کردن موقعیت اجتماعی مناسب، اقدام به مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکایی و حتی کشورهای آسیایی و منطقه‌ای می‌کنند، که این موضوع باعث تأسف است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون فشار کاری در حوزه پرستاری بسیار بالا است، تصریح کرد: مسئولان باید با برنامه‌ریزی و اختصاص اعتبارات در جهت کاهش مشکلات این پرسنل تلاش کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه مشکلات کنونی حوزه پرستاری موجب افزایش خطاهای پزشکی می‌شود، گفت: به طور حتم اولین کسانی که در این رابطه ضرر می‌بینند مردم و بیماران هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000