خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/08/09 09:45:53
سرویس اجتماعی
محمد اسماعیل سعیدی:

بیکاری معیشت کارگران فصلی را تهدید می‌کند

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس فقدان بیمه و نبود امنیت شغلی را از مهمترین مشکلات کارگران دانست و گفت: در مورد بیمه و امنیت شغلی کارگران قوانین مصوب وجود دارد، اما هنوز هیچ یک از آنها به طور کامل اجرا نمی‌شود.
بیکاری معیشت کارگران فصلی را تهدید می‌کند دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس فقدان بیمه و نبود امنیت شغلی را از مهمترین مشکلات کارگران دانست و گفت: در مورد بیمه و امنیت شغلی کارگران قوانین مصوب وجود دارد، اما هنوز هیچ یک از آنها به طور کامل اجرا نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/22131.jpg بیکاری,معیشت,کارگران,فصلی,را,تهدید,می‌کند Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه برخی از کارگران و به ‌ویژه کارگران فصلی فاقد بیمه هستند و نبود امنیت شغلی موضوعی است که به شدت آنان و خانواده‌هایشان را آزار می‌دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مشکل بیمه کارگران تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته دنیا از استانداردهای لازم برای بیمه و تامین امنیت شغلی کارگران برخوردار هستند و اگر کشور ما نیز به این استانداردها نزدیک شود، ضمن رفع مشکلات این قشر زحمتکش، کمک شایانی به توسعه کشور است.

وی در ادامه افزود: اگر در زمینه بیمه و تامین امنیت شغلی کارگران خلأ قانونی وجود داشته باشد، مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که با تصویب و اصلاح قوانین، آنها را مرتفع کند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی متولی ساماندهی وضعیت کارگران است، یادآور شد: برای حل کامل مشکلات کارگران فصلی باید بررسی کارشناسی دقیقی انجام شود و در صورتی که نیاز به بازنگری و اصلاح قوانین وجود داشته باشد باید انجام این کار مد نظر مسئولان و نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

سعیدی با تاکید بر اینکه کارگران فصلی جزء اقشار بسیار آسیب‌پذیر جامعه هستند، عنوان کرد: ممکن است کارگران فصلی 6 ماه صاحب شغل باشند اما بقیه سال را به بیکاری بگذرانند و باید متولی ساماندهی کار و رفاه اجتماعی کشور تدبیر اساسی برای بیمه و معیشت این افراد اتخاذ کند.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اغلب کارگران فصلی بین 3 تا 5 ماه از سال را بیکار هستند، گفت: کارگران فصلی باید در طول مدت بیکاری خود بتوانند هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌هایشان را تامین کنند و این موضوعی است که تنها برقراری بیمه و به ویژه بیمه بیکاری می‌تواند آن را مرتفع کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet