هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمد اسماعیل سعیدی:

بیکاری معیشت کارگران فصلی را تهدید می‌کند

سرویس اجتماعی
دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس فقدان بیمه و نبود امنیت شغلی را از مهمترین مشکلات کارگران دانست و گفت: در مورد بیمه و امنیت شغلی کارگران قوانین مصوب وجود دارد، اما هنوز هیچ یک از آنها به طور کامل اجرا نمی‌شود.
سه‌شنبه 9 آبان 1391 ساعت 09:45
بیکاری معیشت کارگران فصلی را تهدید می‌کند دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس فقدان بیمه و نبود امنیت شغلی را از مهمترین مشکلات کارگران دانست و گفت: در مورد بیمه و امنیت شغلی کارگران قوانین مصوب وجود دارد، اما هنوز هیچ یک از آنها به طور کامل اجرا نمی‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/22131.jpg بیکاری,معیشت,کارگران,فصلی,را,تهدید,می‌کند Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه برخی از کارگران و به ‌ویژه کارگران فصلی فاقد بیمه هستند و نبود امنیت شغلی موضوعی است که به شدت آنان و خانواده‌هایشان را آزار می‌دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مشکل بیمه کارگران تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته دنیا از استانداردهای لازم برای بیمه و تامین امنیت شغلی کارگران برخوردار هستند و اگر کشور ما نیز به این استانداردها نزدیک شود، ضمن رفع مشکلات این قشر زحمتکش، کمک شایانی به توسعه کشور است.

وی در ادامه افزود: اگر در زمینه بیمه و تامین امنیت شغلی کارگران خلأ قانونی وجود داشته باشد، مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که با تصویب و اصلاح قوانین، آنها را مرتفع کند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی متولی ساماندهی وضعیت کارگران است، یادآور شد: برای حل کامل مشکلات کارگران فصلی باید بررسی کارشناسی دقیقی انجام شود و در صورتی که نیاز به بازنگری و اصلاح قوانین وجود داشته باشد باید انجام این کار مد نظر مسئولان و نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

سعیدی با تاکید بر اینکه کارگران فصلی جزء اقشار بسیار آسیب‌پذیر جامعه هستند، عنوان کرد: ممکن است کارگران فصلی 6 ماه صاحب شغل باشند اما بقیه سال را به بیکاری بگذرانند و باید متولی ساماندهی کار و رفاه اجتماعی کشور تدبیر اساسی برای بیمه و معیشت این افراد اتخاذ کند.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اغلب کارگران فصلی بین 3 تا 5 ماه از سال را بیکار هستند، گفت: کارگران فصلی باید در طول مدت بیکاری خود بتوانند هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌هایشان را تامین کنند و این موضوعی است که تنها برقراری بیمه و به ویژه بیمه بیکاری می‌تواند آن را مرتفع کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000