روز مجلس
1391/08/09 09:37:20
سرویس استان ها
عزیزی: ساخت دیوار ساحلی برای جلوگیری از بروز سیل در شیروان ضروری است

ساخت دریاچه مصنوعی در پایین رودخانه اترک

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که ساخت دیوار ساحلی برای جلوگیری از بروز سیل در منطقه شیروان ضروری است، اعلام کرد: تصمیم داریم به منظور مهار سیل در پایین رودخانه اترک دریاچه مصنوعی بسازیم.
ساخت دریاچه مصنوعی در پایین رودخانه اترک رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که ساخت دیوار ساحلی برای جلوگیری از بروز سیل در منطقه شیروان ضروری است، اعلام کرد: تصمیم داریم به منظور مهار سیل در پایین رودخانه اترک دریاچه مصنوعی بسازیم. https://cdn.icana.ir/d/019/25334.jpg ساخت,دریاچه,مصنوعی,در,پایین,رودخانه,اترک Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ایجاد دیوار ساحلی در کنار رودخانه اترک به منظور جلوگیری از بروز سیل، گفت: در شیروان رودخانه‌هایی داریم که نیاز به ایجاد دیوارساحلی دارند.      

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ایجاد دیوار ساحلی در منطقه بشخانه شیروان اقدامی صورت نگرفته است اما در بخش‌هایی از منطقه در کنار رود اترک دیوار ساحلی ایجاد شده است.  

وی با بیان این‌که سیل پس از عبور از روستای علی محمد وارد سد شیرین دره بجنورد می‌شود  و یا از طریق روخانه اترک به دریای مازندران می‌ریزد، گفت: متأسفانه در این منطقه دیوار ساحلی ایجاد نشده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با هر بار سیل ارتباط مردم روستاها قطع می‌شود و مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می‌شود، تصریح کرد: در مسیر رودخانه اترک در داخل شهر دیوار ساحلی زده شده اما در بیرون از شهر فاقد این دیوار است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی تأکید کرد: به دنبال این هستیم تا هر چه سریعتر چاره‌ای برای این معضل اندیشیده شود.

وی گفت: برنامه‌هایی داریم مبنی بر این‌که در پایین رودخانه اترک که فاقد دیوار ساحلی نیز است به منظور جلوگیری از بروز سیل، دریاچه مصنوعی ساخته شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس در بالادست این رودخانه سد زده شده است، تصریح کرد: متأسفانه به دلیل بی تدبیری برخی مسئولان بخش‌هایی از منطقه محلی برای تجمع معتادان و زباله‌ها شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با اختصاص اعتبارات مورد نیاز فکری برای رودخانه اترک و مشکلات آن خواهیم کرد.

وی افزود: احداث دریاچه مصنوعی در پایین دست رودخانه اترک می‌تواند به جلوگیری از تجمع معتادان و زباله‌های منطقه کمک کند ضمن این‌که ظرفیت تبدیل شدن به منطقه‌ای تفریحی و گردشی را دارد.  

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که با شورای شهر و شهرداری منطقه داشته‌ایم با جدیت این طرح دنبال می‌شود تا ضمن مهار سیل امکانات قایق سواری و تفریحی ایجاد شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس با بیان این‌که ساخت دیوار ساحلی در منطقه بشخانه شیروان نیاز است، گفت: رودخانه اترک نیز در بخش داخل شهر دیوار ساحلی دارد اما در بیرون شهر نیاز به ایجاد دیوار ساحلی دارد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet