هدر اصلی
1391/08/09 10:43:21
سرویس بین الملل
عسگراولادی در گفت وگو با خانه ملت:

حضور مسلمانان مبارز چینی در سوریه، "دروغ" است

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: آوردن مسلمانان چین به سوریه برای مبارزه علیه نظام بشار اسد، دروغ است.
حضور مسلمانان مبارز چینی در سوریه، "دروغ" است رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: آوردن مسلمانان چین به سوریه برای مبارزه علیه نظام بشار اسد، دروغ است. https://cdn.icana.ir/d/019/12598.jpg حضور,مسلمانان,مبارز,چینی,در,سوریه،,"دروغ",است Icana

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ ‌ در پاسخ به این پرسش که آیا گفته‌های برخی رسانه‌های عربی مبنی بر حضور مسلمانان چین در سوریه برای مبارزه علیه نظام بشار اسد، صحت دارد یا خیر؟،‌ گفت: این خبر کاملا "دروغ" است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه مسلمانان غرب چین،‌ به هیچ وجه سیاسی نیستند، افزود: درگیری‌های چند سال قبل مسلمانان چین که به کشتار تعداد زیادی از مسلمانان چینی و در نتیجه موضع‌گیری کشورهای اسلامی، مسلمانان جهان و مراجع عظام تقلید علیه دولت چین و حمایت از مسلمانان منجر شد، میان مسلمانان و بت‌پرستان چینی بود.

عسگراولادی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا مسلمانان چین به وهابیت وابسته‌اند؟، تصریح کرد: مسلمانان چین عمدتا شافعی‌مذهبند.

گفتنی است وهابی‌ها آیین فقهی خود را بر اساس مذهب حنبلی تنظیم می‌کنند؛ ضمن اینکه شافعی‌ها از میانه‌روترین مذاهب چهارگانه اهل‌سنت و احترام خاصی برای اهل‌بیت (ع) قائلند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet