هدر اصلی
1391/08/09 14:52:13
سرویس سیاسی
جلالی:

مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، با بیان اینکه مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند، گفت: برخی درتلاشند با ساماندهی رسانه‌ای مجلس را ناکارآمد کنند.
مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، با بیان اینکه مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند، گفت: برخی درتلاشند با ساماندهی رسانه‌ای مجلس را ناکارآمد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/20722.jpg مجلس,در,طرح,اصلاح,قانون,انتخابات,ریاست‌جمهوری,به,وظیفه,ذاتی,خود,عمل,می‌کند Icana

کاظم جلالی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره انتقادات وارده به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، افزود: سوال اصلی این است که آیا قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری فعلی دارای اشکال است؟ به نظر می‌رسد هر شخصی با نگاهی به قانون متوجه خواهد شد که سرتا پای قانون فعلی دارای ایراد و اشکال است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون فعلی انتخابات ریاست جمهوری از ابتدای انقلاب مورد تجدید نظر قرار نگرفته است، ادامه داد: در قانون فعلی هنوز برای کاندیدای ریاست جمهوری شرایطی ساده همچون خواندن و نوشتن در نظر گرفته شده این در حالی است که شرایط سختی برای کاندیداتوری انتخابات مجلس در نظر گرفته شده است، پس این قانون نیاز به بازنگری دارد.

وی یادآور شد: در قانون اساسی گفته شده که رئیس جمهور باید از رجال سیاسی و مذهبی باشد، سوال دوم این است که تعریف از رجل مذهبی یا سیاسی چیست؟ به طور قطع قانونگذار شرایط خاصی در نظر داشته است که ضرورت دارد تعریف دقیق از این اصطلاحات ارائه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند، تاکید کرد: ممکن است کسانی به این طرح ایراد داشته باشند، ما معتقدیم به جای ایجاد بلوا همه می توانند نقدهای علمی و راهکارهای مورد نظر خود را ارائه دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه ایجاد هیجان و بلوا و دعوای سیاسی در طرح اصلاح قانون انتخابات کار درستی نیست، تصریح کرد: نباید با بلوا مجلس را از انجام وظیفه ذاتی خود دور کنیم، اگر مجلس بخواهد در هر اقدامی همچون طرح سوال، ‌استیضاح و یا نگارش قانون با بلوا مواجه شود، خب چنین مجلسی ناکارآمد خواهد بود، برخی درتلاشند با ساماندهی رسانه‌ای مجلس را ناکارآمد کنند که حرکت درستی نیست.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری طرحی کامل نیست، تاکید کرد: ممکن است نقدهایی به طرح نوشته شده وارد باشد که البته در روند قانونگذاری چکش کاری لازم انجام خواهد شد تا به قانون درستی دست پیدا کنیم، تلاشمان بر این است که این قانون به انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم برسد./

پایان پیام

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet