روز مجلس
1391/08/09 09:36:00
سرویس بین الملل
ندیمی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کانادا مطرح کرد:

تأکید بر اهمیت ایفای نقش بیشتر کشورهای آسیا اقیانوسیه در اتحادیه بین‌المجالس

رئیس گروه آسیا ـ اقیانوسیه اتحادیه بین‌المجالس، گزارش فعالیت ۲۹ کشور عضو این دو منطقه جغرافیایی در اتحادیه بین‌المجالس را در جلسه اختتامیه مجمع عمومی این اتحادیه در کانادا قرائت کرد.
تأکید بر اهمیت ایفای نقش بیشتر کشورهای آسیا اقیانوسیه در اتحادیه بین‌المجالس رئیس گروه آسیا ـ اقیانوسیه اتحادیه بین‌المجالس، گزارش فعالیت 29 کشور عضو این دو منطقه جغرافیایی در اتحادیه بین‌المجالس را در جلسه اختتامیه مجمع عمومی این اتحادیه در کانادا قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3343.jpg تأکید,بر,اهمیت,ایفای,نقش,بیشتر,کشورهای,آسیا,اقیانوسیه,در,اتحادیه,بین‌المجالس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایرج ندیمی رئیس گروه پارلمانی ایران که در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس شرکت کرده است، گزارش فعالیت گروه آسیا ـ اقیانوسیه این اتحادیه را به عنوان رئیس این گروه در نشست اختتامیه قرائت کرد.

در این گزارش، شرح فعالیت‌های صورت گرفته در گروه آسیا ـ اقیانوسیه اتحادیه بین‌المجالس از زمان اجلاس بهاره اتحادیه در فروردین ماه سال جاری در اوگاندا تا اجلاس پاییزه آن در کبک کانادا تشریح شده است.

وی در این گزارش، بر اهمیت ایفای نقش بیشتر از سوی کشورهای این حوزه در مجموعه سیاست‌گذاری‌های اتحادیه بین‌المجالس تأکید کرد.

گفتنی است گزارش هر گروه جغرافیایی، توسط رئیس آن گروه در پایان هر اجلاس و در مجمع عمومی نمایندگان مجالس جهان اعم از روسا، نواب رئیس و سایر قانون‌گذاران پارلمان‌های جهان قرائت می‌شود.

گروه آسیا- اقیانوسیه در اتحادیه بین‌المجالس 29 عضو دارد. این گروه علاوه بر کشورهای حوزه آسیا، چند کشور حوزه اقیانوسیه اعم از استرالیا و نیوزیلند نیز عضویت دارند. اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کبک کانادا، با حضور نمایندگان مجالس بیش از 130 کشور عضو این اتحادیه، بعدازظهر جمعه پنجم آبان ماه با صدور چهار قطعنامه به کار خود پایان داد.

گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، علی‌رغم کارشکنی‌های اولیه دولت کانادا در صدور روادید برای شرکت نمایندگان ایران در این اجلاس، با ایراد پنج سخنرانی در نشست‌های مختلف کنفرانس و دو جوابیه در اعتراض به اظهارات مداخله‌گرایانه وزیر امور خارجه کانادا و نماینده امارات و همچنین انجام دوازده ملاقات حاشیه‌ای، حضور فعالی در مجمع 127 کانادا داشت.

اعضای گروه پارلمانی ایران در این اجلاس شش نفر بودند که شامل ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به‌عنوان رئیس گروه اعزامی مجلس شورای اسلامی، کاظم جلالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان عضو کمیته تخصصی حقوق بشر این اتحادیه، رحمت‌الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی و فراکسیون روحانیون مجلس، یوناتن بت‌کلیا عضو کمیسیون عمران مجلس و شهلا میرگلوبیات عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بودند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet