روز مجلس
1391/08/09 13:48:50
سرویس بین الملل
هروی در واکنش به ایجاد دانشگاه وهابی در کابل از سوی عربستان:

وهابی‌ها می‌خواهند افغانستان را مجددا مرکز اسلام طالبانی کنند

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به راه‌اندازی دانشگاه بزرگی با نام ملک عبدالله در کابل که قرار است عربستان آن را برای افغانستان بسازد، گفت: این اقدام عربستان، به بازگشتن مجدد اسلام طالبانی به افغانستان منجر می‌شود.
وهابی‌ها می‌خواهند افغانستان را مجددا مرکز اسلام طالبانی کنند نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به راه‌اندازی دانشگاه بزرگی با نام ملک عبدالله در کابل که قرار است عربستان آن را برای افغانستان بسازد، گفت: این اقدام عربستان، به بازگشتن مجدد اسلام طالبانی به افغانستان منجر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/27739.jpg وهابی‌ها,می‌خواهند,افغانستان,را,مجددا,مرکز,اسلام,طالبانی,کنند Icana

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش عربستان برای ساخت بزرگ‌ترین دانشگاه به اصطلاح اسلامی افغانستان در منطقه‌ای در نزدیکی کابل،‌ گفت: خوانش غرب از اسلام و آموزه‌های اسلامی، اسلام طالبانی است که وهابیت آن را ترویج می‌کند.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیروزی مسلمانان آگاه در جریان بیداری اسلامی بر حاکمان مزدور و خائن به اسلام، پایه‌های نفوذ غرب در جهان اسلام را به شدت کاهش داد، افزود: این بالاتر رفتن سطح آگاهی‌های مسلمانان و حرکت سنجیده آنها در برابر دسیسه‌های غرب، بر سران استکبار جهانی آشکار کرد که نمی‌توانند با مبانی فکری اسلام ناب دربیفتند.

وی ادامه داد: به همین دلیل بود که استکبار جهانی برای اینکه بتواند به اسلام از درون ضربه بزند، تلاش می‌کند تا مرکزی را راه‌اندازی کند که در آن القائاتی غیرواقعی از اسلام به مسلمانان ارائه کند.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، برخاستن طالبان در دو دهه گذشته از پاکستان و افغانستان را یادآور شد و تصریح کرد: ایجاد فرقه طالبان با دسیسه غرب و حمایت وهابیت بود تا ساختاری به ظاهر اسلامی ایجاد کنند؛ اما در حقیقت برای ضربه زدن به اسلام بود.

وی با بیان اینکه ایجاد اسلام طالبانی، برای خنثی کردن آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) ـ از ابتکارات امام خمینی (ره) ـ بود،‌ خاطرنشان کرد: متأسفانه اسلام طالبانی آنقدر از سوی رسانه‌های غربی تبلیغ شد که در نهایت هم‌اکنون بسیاری در غرب آنچه از اسلام می‌دانند، اسلام طالبانی است نه اسلام ناب، که با هیچ کدام از آموزه‌های اسلام حقیقی هم‌خوانی ندارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، با بیان اینکه راه‌اندازی مراکز به اصطلاح دانشگاهی و علمی در افغانستان، برای ترویج مبانی اسلام طالبانی و افراطی است، گفت: چنین مراکزی به ظاهر بین‌المللی و برای ترویج دین و دانش است؛ اما در باطن برای رشد حرکت‌های وهابی‌گری و افراطی است.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حمایت‌های عربستان از جنبش‌ها و حرکت‌های تندروانه در تمام جهان، افزود: وهابی‌ها می‌خواهند مجددا افغانستان را به مرکز اسلام طالبانی تبدیل کنند؛ بنابراین ما هم باید از این حرکت وهابیت در همسایه شرقی خود احساس نگرانی کنیم و در جهت خنثی کردن توطئه‌های آنها، حرکتی حساب‌شده انجام دهیم.

گفتنی است:عربستان قرار است به زودی دانشگاه بزرگ اسلامی کابل را با عنوان مرکز اسلامی ملک عبدالله در کابل بسازد. در این مرکز به اصطلاح اسلامی و علمی،‌ همچنین تمهیداتی برای راه‌اندازی امکانات رفاهی، ورزشگاه، خوابگاه، مسجد بسیار بزرگ با ظرفیت پذیرش پانزده‌هزار نمازگزار و دیگر امکاناتی از این دست اندیشیده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet