خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/10 09:17:30
سرویس اقتصادی
خباز:

مرکزآمار زیر فشار دولت نرخ واقعی تورم را اعلام نمی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم گفت:دولت با تصور این که پاک کردن صورت مسئله می تواند مشکل اقتصادو تورم کشور را حل کند، به مرکز آمار فشار می آورد تا آمار واقعی تورم را اعلام نکند.
مرکزآمار زیر فشار دولت نرخ واقعی تورم را اعلام نمی کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم گفت:دولت با تصور این که پاک کردن صورت مسئله می تواند مشکل اقتصادو تورم کشور را حل کند، به مرکز آمار فشار می آورد تا آمار واقعی تورم را اعلام نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/21111.jpg مرکزآمار,زیر,فشار,دولت,نرخ,واقعی,تورم,را,اعلام,نمی,کند Icana

محمد رضا خباز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:از نظر قانونی  اعلام نرخ تورم وظیفه مرکز آمار کشور است و اگر در حال حاضر در این زمینه کوتاهی می کند، ناشی از فشاری است که دولت برای عدم ارائه نرخ واقعی تورم کشور به این مرکز وارد می کند و این در حالی است که خود این مرکز آمادگی این را دارد که نرخ تورم را اعلام کند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس  هشتم شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:به طور صریح تر باید گفت  دولت به مرکزآمار فشار می آورد که نرخ تورم را اعلام نکند چرا که تصوربرخی از مسئولان دولت  این است که اگر صورت مسئله را پاک کنیم، مسئله حل می شود در حالی که اگر مسئله را درست طراحی کنیم و از مردم نیز برای حل مشکل کمک بگیریم، مشکل مردم و کشور و دولت حل می شود.

خباز با انتقاد از این دست تفکرات دولت تصریح کرد :این سیاست سال ها است که در دولت نهم و دهم  بوده است و سعی می کنند واقعیت را به مردم نگویند غافل از این که حسن کار حل درست مسئله است نه پاک کردن صورت مسئله.

وی ادامه داد:برخی از موارد امنیتی است و مردم هم انتظار ندارند این مباحث به آنها گفته شوداما  در خصوص بحث هایی که به زندگی مردم ارتباط دارند و مردم در حال زندگی با آن هستند از قبیل نرخ تورم و نرخ بیکاری ، باید واقعیت با مردم در میان گذاشته شود.

خباز با اشاره به این که هیچ کس از جمعیت کشور از وضع موجود اقتصادی راضی نیست، تاکید کرد: مسئولان دولت اگر به میان مردم مراجعه کنند، متوجه می شوند که کلیت جامعه تا چه اندازه از گرانی ها ناراحت و ناراضی هستند و اگر کسی در میان دولتمردان نیز خود را راضی جلوه می دهند به دلیل این است که تحت فشار هستند چرا که منطق غیر قابل بودن شرایط فعلی اقتصادی غیر قابل کتمان است.

برخی از وزارتخانه های دولت تعطیل شود ، هیچ اتفاقی نمی افتد

عضو فراکسیون اقلیت مجلس هشتم با انتقاد از بی ثباتی اقتصادی امروز کشور تاکید کرد:اوضاع اقتصادی کشور تا اندازه ای مشوش است که به نظر می رسد دولت هیچ کار خاص و یا مناسب در جهت بهبود این اوضاع انجام نداده و نمی دهد.

وی تاکید کرد: این مسئله به اندازه ای واضح و روشن است که از نگاه من اگر برخی از وزارتخانه های دولت تعطیل شود ، هیچ اتفاقی نمی افتد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم کتمان نرخ حقیقی تورم را نوعی خوداغواگری  توصیف و تصریح کرد:معتقدم سیاست دولت در اعلام نکردن نرخ تورم نادرست است چرا که نرخ واقعی تورم را مردم تشخیص می دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet