انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 14:27:00
سرویس اجتماعی
محمد مهدی پورفاطمی:

سالم‌سازی مدارس مانع از کاهش سن اعتیاد است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه مبارزه با کاهش سن اعتیاد نیازمند سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی است، گفت: سالم سازی محیط مدارس نقش به سزایی در کاهش ابتلای کودکان و نوجوانان به اعتیاد دارد.
سالم‌سازی مدارس مانع از کاهش سن اعتیاد است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه مبارزه با کاهش سن اعتیاد نیازمند سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی است، گفت: سالم سازی محیط مدارس نقش به سزایی در کاهش ابتلای کودکان و نوجوانان به اعتیاد دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6963.jpg سالم‌سازی,مدارس,مانع,از,کاهش,سن,اعتیاد,است Icana

محمد مهدی پورفاطمی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: کاهش سن اعتیاد یک زنگ  خطر جدی است و باید مسئولان وزارت آموزش و پرورش و مدیران و معلمان مدارس دقت نظر بیشتری در این زمینه داشته باشند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود مواد مخدر به مدارس آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای کودکان و نوجوانان کشورمان به دنبال دارد، تصریح کرد: نونهالان و نوجوانان آینده‌سازان فردای ایران هستند و اعتیاد این قشر به مواد مخدر ضربات جبران‌ناپذیری را به توسعه و سازندگی کشورمان در آینده وارد می کند.

وی در ادامه افزود: برای مقابله با کاهش سن اعتیاد باید مواد قانونی بیشتری تصویب شود زیرا به نظر می‌رسد در این زمینه خلاءهای قانونی وجود دارد.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به ترانزیت و قاچاق مواد مخدر از مرزهای شرقی کشورمان عنوان کرد: اگر بخواهیم ریشه اعتیاد را بسوزانیم باید به غیر از توزیع کنندگان جزئی، قاچاقچیان و توزیع کنندگان اصلی مواد مخدر نیز به سزای اعمال خود برسند و راهی برای فرار از قانون نداشته باشند.

پورفاطمی با تأکید بر ضرورت تشکیل کمیته یا فراکسیونی تخصصی در مورد مسائل کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر چنین کمیته یا فراکسیونی تشکیل شود می توان مسائل مختلف مربوط به کودکان و نوجوانان به ویژه اعتیاد را با بررسی دقیق‌تری پیگیری و ارزیابی کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصون‌سازی کودکان از اعتیاد نیازمند قوانین مدون است، گفت: اگر قانون مدونی در این زمینه وجود داشته باشد، می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق با موضوع اعتیاد کودکان مقابله کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet