روز مجلس
1391/08/09 14:36:25
سرویس فرهنگی
رضایی درسالروز شهادت اولین شهید محراب:

مبارزات شهید قاضی طباطبایی در طول تاریخ ایران مثال‌زدنی است

نماینده اصولگرای مجلس نهم با یادآوری سالروز شهادت شهید قاضی طباطبایی که لقب اولین شهید محراب را دارد،گفت:مبارزات شهید قاضی طباطبایی در طول تاریخ ایران مثال زدنی است.
مبارزات شهید قاضی طباطبایی در طول تاریخ ایران مثال‌زدنی است نماینده اصولگرای مجلس نهم با یادآوری سالروز شهادت شهید قاضی طباطبایی که لقب اولین شهید محراب را دارد،گفت:مبارزات شهید قاضی طباطبایی در طول تاریخ ایران مثال زدنی است. https://cdn.icana.ir/d/019/28131.jpg مبارزات,شهید,قاضی,طباطبایی,در,طول,تاریخ,ایران,مثال‌زدنی,است Icana

 محمد رضا رضایی کوچی در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری سالروز شهادت سید محمدعلی قاضی طباطبایی اولین شهید محراب، گفت: مبارزات شهید قاضی طباطبایی در طول تاریخ ایران مثال زدنی است.

نماینده مردم جهرم درمجلس شورای اسلامی، در رابطه با شخصیت و زندگی وی، افزود: یکی از پژوهشگران تاریخ آذربایجان که تألیفی پیرامون زندگی و مبارزات شهید قاضی طباطبایی دارد، می‌گوید "آیت‌الله قاضی طباطبایی علاوه بر بعد علمی دارای اصالت خانوادگی نیز بود، وی از اعتبار والایی در میان مردم برخوردار بوده تا جایی که در زمان حضورش، حزب خلق مسلمان توان جولان دادن در حوادث سیاسی تبریز را نداشته است".

وی، با اعتقاد بر اینکه تاریخ ایران پر از شخصیت‌های والای علمی، فرهنگی و سیاسی است که می توان تک تک آنها را به جامعه جهانی معرفی کرد، توضیح داد:منافقان که از میزان نفوذ و اعتبار وی باخبر بودند، ایشان را در تاریخ دهم آبان سال 58 هدف ترور قراردادند تا افتخارعنوان نخستین شهید محراب انقلاب را به خود اختصاص دهد.

 نماینده اصولگرای مجلس نهم با یادآوری تحصیلات حوزی ا و در قم ، نجف و بازگشت ایشان به تبریز، ادامه داد: وی در فاصله سال‌های 1341 ـ 1331 در تبریز بزرگتـریـن فعالیت‌های سیـاسـی را جهت براندازی حکـومت طاغوت تشکیل داد و در آبان ماه 1342 دستگیـر و به پادگان زرهـی تهران منتقل شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم، تاکید کرد: تمام زندگی این مجاهد نستوه و مبارز انقلابی باید الگوی زندگی جوانان و مسوولان کشور باشد.

آیت‌الله سید محمد علی قاضی طباطبایی به سال 1292 شمسی در تبریز متولد شد و تحصیلات مقدماتی را نزد پدرش حاج میرزا باقر و عموی خود میرزا اسدالله که از علمای بنام تبریز بودند گذراند و در 24 سالگی در بحبوحه مبارزات  تبریز به همراه پدرش به تهران تبعید شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet