هدر اصلی
1391/08/09 14:55:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحمانی:

لایحه شرح وظایف وزراتخانه‌های ادغامی در هیات دولت متوقف شده است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از تخلف یک ساله دولت در عدم ارائه لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی به مجلس گفت: بر اساس اطلاعات ما این لایحه از بدنه کارشناسی دولت عبور کرده و در هیئت دولت متوقف مانده است.
لایحه شرح وظایف وزراتخانه‌های ادغامی در هیات دولت متوقف شده است رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از تخلف یک ساله دولت در عدم ارائه لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی به مجلس گفت: بر اساس اطلاعات ما این لایحه از بدنه کارشناسی دولت عبور کرده و در هیئت دولت متوقف مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/24222.jpg لایحه,شرح,وظایف,وزراتخانه‌های,ادغامی,در,هیات,دولت,متوقف,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ رضا رحمانی در خصوص تاخیر یک ساله دولت در ارائه لایحه شرح وظایف وزارتخانه های جدید و ادغامی به مجلس به مهر گفت:ما بارها در جلسات مشترک به دولت در این خصوص تذکر دادیم و هر بار به ما وعده دادند که به زودی این لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در صورتی که دولت در سال حمایت از تولید ملی لایحه شرح وظایف را به مجلس ارائه می داد وزرات صنعت، معدن و تجارت می توانست با اقتدار و اختیارات بیشتری فعالیت کند.

وی با اشاره به رایزنی های مجلس با دولت برای ارائه این لایحه گفت: بر اساس گزارشات موجود این لایحه از بدنه کارشناسی دولت عبور کرده و در دولت متوقف شده است.
رحمانی تعیین شرح وظایف وزرات خانه های ادغامی را تسهیل کننده امور جاری خواند و تصریح کرد: تاخیر دولت در ارائه لایحه شرح وظایف وزرات خانه های ادغامی با شرایط اقتصاد مقاومتی تطابق ندارد، در شرایط اقتصاد مقاومتی دولت باید اولویت ها را تشخیص دهد در وضعیت فعلی ارائه لایحه شرح وظایف از اولویت های مهم و اقدامی در راستای استراتژی اقتصاد مقاومتی است.
نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر صنعت ، معدن و تجارت را با 65 امضا در دست دارند البته بر اساس اعلام باهنر نائب رئیس مجلس، حسن ابوترابی فرد در حال رایزنی با استیضاح  کنندگان وزیر صنایع برای پس گرفتن استیضاح است. حدود ده روز پیش نیز استیضاح وزیر ورزش و جوانان در میانه جلسه استیضاح به دلیل انصراف جمعی از استیضاح کنندگان با توجیه اولویت مسائل اقتصادی در شرایط امروز کشور لغو شد.بر اساس اظهارات حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی سئوال و استیضاح از وزیرانی که وزارتخانه های ادغامی که هنوز شرح وظایف آن ها به تصویب نرسیده دراای ابهام است. وزراتخانه جدید ورزش و جوانان با رای نمایندگان دی ماه سال 89 تشکیل شد و عباسی به عنوان وزیر این وزراتخانه جدید مرداد ماه سال 90 از مجلس رای اعتماد گرفت.
 علاوه بر این وزرات خانه ادغامی راه و شهرسازی نیز خرداد ماه سال 90 با تصویب مجلس تشکیل شد، تیرماه سال 90 نیز وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت و وزارت رفاه، کار و امور اجتماعی با تصویب مجلس تشکیل شدند و غضنفری و شیخ الاسلام نیز مردادماه همان سال از مجلس رای اعتماد گرفتند.تصویب تشکیل وزارتخانه های ادغامی و رای اعتماد  به وزیران جدید در سال آخر مجلس هشتم انجام شد به همین دلیل مجلس از دولت خواست پیش از پایان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی لایحه شرح وظایف وزارت خانه های ادغامی را ارائه کند اما تاپایان مجلس هشتم چنین لایحه ای به قوه مقننه ارسال نشد.رئیس مجلس شورای اسلامی نیز مرداد ماه سال جاری  در خصوص تخلف دولت در عدم ارائه لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی گفت: دولت باید لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را تدوین کرده و ارائه دهد، بیش از شش ماه از فرصت قانونی دولت برای این لایحه گذشته است و قوه مجریه موظف است برای حل مشکلات خود در این وزارتخانه ها هر چه زودتر لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را ارائه کند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet