روز مجلس
1391/08/09 15:30:51
سرویس فرهنگی
موسوی اصل:

دوران امام هادی (ع) ازدرخشان ترین دوران تاریخ تشیع است

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات به مناسبت سالروز ولادت امام هادی (ع) گفت:حرکت امام هادی (ع) برای حفظ امامت، این دوره را به درخشان ترین دوره در تاریخ تشیع تبدیل کرده است.
دوران امام هادی (ع) ازدرخشان ترین دوران تاریخ تشیع است عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات به مناسبت سالروز ولادت امام هادی (ع) گفت:حرکت امام هادی (ع) برای حفظ امامت، این دوره را به درخشان ترین دوره در تاریخ تشیع تبدیل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/6944.jpg دوران,امام,هادی,(ع),,ازدرخشان,ترین,دوران,تاریخ,تشیع,است Icana

میرقسمت موسوی اصل در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، همراه با تبریک به مناسبت سالروز ولادت امام هادی (ع) گفت: دوران امامت امام هادی (ع) با شرایط بسیار سختی برای ایشان و تابعینشان همراه بود، چراکه جاسوسان حکومت عباسی مانع فعالیت امام هادی (ع) و یارانشان می شدند.

نماینده مردم گرمی در مجلس در ادامه افزود: امام هادی (ع) با وجود این شرایط سخت با درایت و سیاست خاصی به تبلیغ و حفظ  فرهنگ اسلامی و آیین تشیع پرداخته و ازچنان شکوه و هیبتی برخوردار بودند که هرگاه بر متوکل خلیفه جبار عباسی وارد می شدند، او و درباریانش به پاس احترام ایشان برمی خاستند.

 موسوی اصل خاطر نشان کرد: حکومت عباسی در زمان امامت امام هادی (ع) تصمیم به قطع امامت در اسلام را داشت، ولی ایشان ضمن ادامه این راه، زمینه را برای امامت امام حسن عسکری(ع) نیز فراهم کردند.

وی یادآور شد: دوران امامت امام هادی (ع) یکی از درخشان ترین دوره های امامت در تاریخ تشیع است و در میان اصحاب ایشان چهره های ارزشمندی از جمله علی بن جعفر مینابی و ادیب معروف ابن سکیت به چشم می خورند .

 ولادت امام دهم شیعیان حضرت امام علی النقی (ع ) فرزند امام محمد تقی جوادالائمه (ع)را نیمه ذیحجه سال 212 هجری قمری نوشته اند. خلفایی از جمله : معتصم ، واثق ، متوکل ، منتصر ، مستعین ، معتزدر زمان امام هادی (ع ) بودند که همه به جهت شیفتگی نسبت به قدرت ظاهری و دنیای فریبنده با خاندان علوی و امام همام حضرت هادی(ع) دشمنی دیرینه داشتند و کم و بیش دشمنی خود را ظاهر می کردند .امام در نهایت در سال 254هجری به وسیله معتمد عباسی مسموم شده و به شهادت رسیدند. این روز همچنین مصادف  با سالروز شهادت نخستین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی است ./

پایان پیام

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet