روز مجلس
1391/08/09 16:00:49
سرویس بین الملل
قنبری با اشاره به نقض حقوق بشر در بحرین و عربستان:

غرب با جنایت‌های خاندان آل سعود و آل خلیفه شریک است

سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس هشتم با اشاره به ادامه سرکوب‌ها در بحرین و عربستان و سکوت مجامع بین الملل داعیه دار حقوق بشری،گفت: عدم واکنش مناسب جامعه جهانی به اتفاقات رخ داده در این کشورها استاندارد‌های حقوق بشری را زیر سوال برده است.
غرب با جنایت‌های خاندان آل سعود و آل خلیفه شریک است سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس هشتم با اشاره به ادامه سرکوب‌ها در بحرین و عربستان و سکوت مجامع بین الملل داعیه دار حقوق بشری،گفت: عدم واکنش مناسب جامعه جهانی به اتفاقات رخ داده در این کشورها استاندارد‌های حقوق بشری را زیر سوال برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/10497.jpg غرب,با,جنایت‌های,خاندان,آل,سعود,و,آل,خلیفه,شریک,است Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادامه روند نقض حقوق شهروندی توسط رژیم آل خلیفه و آل سعود،اظهار داشت: اتفاقاتی که در این کشورها در حال رخ دادن بوده هیچ‌گاه مورد قبول انسان‌های آزاده در دنیا نبوده و بی‌تفاوتی غرب معیارهای حقوق بشری را اکنون زیر سوال برده است.

نماینده مردم ایلام دردور هشتم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در عربستان سعودی شدیدترین برخوردها با شهروند صورت می‌گیرد،تصریح کرد: خاندان آل سعود حتی به مجرمانی که در دنیای متمدن امروزی حقوقی برای آنها قائل می‌شوند با بی‌رحمی محض بر خورد می‌کند و اعدام از طریق جدا کردن گردن آنها اجرایی‌ می شود که این نشانگر اوج وحشی‌گری در دنیای متمدن امروزی است.

وی ادامه داد: نهادهای بین المللی که همواره بر طبل تو خالی حقوق بشری که خود ساخته‌اند می‌کوبند امروز با سکوت در برابر سرکوب و کشتار مردم بی‌دفاع منطقه العکر و قطیف و زیر سوال رفتن حقوق شهروندی آنها توسط رژیم آل سعود و آل خلیفه مسئول بوده و باید در برابر افکار عمومی پاسخ‌گو باشند.

قنبری با تاکید بر اینکه سیاست‌های حاکمان عربستان و بحرین با دنیای متمدن امروزی سازگاری نداشته،افزود: غرب به سرکردگی استکبار جهانی با حمایت از کشتار و سرکوب مردم بی دفاع بحرین و عربستان در جنایت‌هایی که این رژیم‌های دست نشانده مرتکب شده‌اند شریک بوده و در برابر تاریخ و آیندگان مسئول خواهند بود.

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره)مجلس هشتم با بیان اینکه رویکرد دوگانه غرب با مقوله حقوق بشر را می‌توان به وضوح مشاهده کرد، خاطرنشان کرد: غرب در هر کشوری که منافع آنها اقتضا می‌کند در قبال نقض حقوق بشر سکوت می‌کند و در کشورهای که همسو با منافع آنها نبوده به کوچکترین اقدامی واکنش نشان می‌دهند که این خود نشانگر برداشت غیر منطقی از مقوله حقوق بشر است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet