انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/09 16:23:35
سرویس اجتماعی
حسین طلا:

صدور کارت ملی هوشمند نیازمند کارشناسی دقیق است

نایب‌رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه صدور کارت ملی هوشمند نیازمند بررسی و کارشناسی دقیق است، گفت: متاسفانه گاهی اوقات در کشور ما برخی ایده‌ها به مرحله اجرا درمی‌آید و سپس مشخص می‌شود که این اقدام با اشکالات اساسی مواجه است.
صدور کارت ملی هوشمند نیازمند کارشناسی دقیق است نایب‌رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه صدور کارت ملی هوشمند نیازمند بررسی و کارشناسی دقیق است، گفت: متاسفانه گاهی اوقات در کشور ما برخی ایده‌ها به مرحله اجرا درمی‌آید و سپس مشخص می‌شود که این اقدام با اشکالات اساسی مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/28168.jpg صدور,کارت,ملی,هوشمند,نیازمند,کارشناسی,دقیق,است Icana

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: صدور کارت ملی هوشمند برای افراد جامعه از مواردی است که نیازمند بررسی و تحقیق دقیقی بوده و باید در مورد آن مطالعات تطبیقی انجام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا کارت ملی هوشمند صادر شده است اما اگر قرار باشد چنین کاری در کشور ما انجام شود، باید بومی‌سازی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات از جایی ناشی می‌شود که ما ایده‌ها را بدون اینکه پشتوانه تحقیقاتی داشته باشد به مرحله اجرا درمی‌آوریم و متاسفانه پس از اجرا متوجه مشکلات متعدد آن می‌شویم.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه در کشور ما اجرای ایده‌ها اولویت بیشتری نسبت به اجرای طرح‌های کارشناسی‌شده و تحقیقاتی دارد، یادآور شد: زمانی که قرار است اقدامی مانند طراحی و ارائه کارت ملی هوشمند انجام شود، باید دارای توجیه فنی باشد و هزینه‌های آن نیز به طور کامل محاسبه شود.

طلا با اشاره به اینکه صدور کارت ملی هوشمند نیازمند پروژه‌های تحقیقاتی است، عنوان کرد: سازمان ثبت احوال کشور باید با انجام یک پروژه تحقیقاتی هزینه صدور کارت ملی هوشمند را برآورد کرده و طرح توجیهی آن را ارائه دهد.

نایب‌رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس دوباره‌کاری‌ها درباره صدور کارت ملی و پس از آن صدور کارت ملی هوشمند را به دلیل ناقص بودن تحقیقات و پژوهش در این زمینه دانست و گفت: به محض اینکه ایده‌ای به ذهنمان می‌رسد نباید در مورد انجام آن سریع تصمیم‌گیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet