هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(59)

طلایی‌نیک: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری باید 10سال پیش اصلاح می‌شد

سرویس سیاسی
نماینده مردم در مجلس هفتم درباره اصلاح و بازنگری قانون انتخابات، افزود: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری باید 10سال پیش اصلاح می‌شد.
چهارشنبه 10 آبان 1391 ساعت 09:32
طلایی‌نیک: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری باید 10سال پیش اصلاح می‌شد نماینده مردم در مجلس هفتم درباره اصلاح و بازنگری قانون انتخابات، افزود: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری باید 10سال پیش اصلاح می‌شد. http://cdn.icana.ir/d/019/26391.jpg طلایی‌نیک:,قانون,انتخابات,ریاست‌جمهوری,باید,10سال,پیش,اصلاح,می‌شد Icana

رضا طلایی نیک از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت و گو با خبرنگار سیاسی گفت: همه‌ دست‌اندرکاران اجرایی و نظارتی و کارشناسان بر وجود برخی ضعف‌های این قانون هم عقیده هستند چراکه اصلاح قانون باید حدود 5 تا 10 سال قبل انجام می‌شد تا با غنی‌سازی قانون انتخابات، مجریان، ناظران و رقابت‌کنندگان در انتخابات از پشتوانه بهتری برخوردار ‌شوند.

نماینده مردم در هفتم مجلس شورای اسلامی با بیان این که در ضرورت اصلاح و تکمیل قانون انتخابات هیچ تردیدی وجود ندارد، تصریح کرد: با اصلاح قانون انتخابات زمینه فتنه‌گری‌ها در انتخابات به شدت کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان این که برآیند انتخابات در سه دهه گذشته بیانگر سلامت انتخابات بوده است تاکیدکرد: با وجود سالم بودن و مردمی بودن انتخابات در طول این 34 سال شیوه تبلیغات و رقابت‌های انتخاباتی قانون ضعف‌های خاصی دارد که باید با استفاده از نسل‌های سازنده و پیشنهادهای منطقی در این زمینه به اصلاح قانون انتخابات کمک کرد.

نماینده مردم در دوره‌های ششم و هفتم مجلس یادآور شد: برخی موضعگیری‌ها درباره قانون انتخابات ناشی از مواضع سیاسی و منافع خاصی است که مشکلی از قانون انتخابات را حل نمی‌کند بلکه کمک حقوقدانان و کارشناسان و استفاده از تجارب مجریان، ناظران و فعالان عرصه انتخابات در پیشبرد اهداف اصلاح قانون انتخابات بسیار تاثیرگذار است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000