هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورفاطمی:

غدیرخم، عید اکمال دین و اتمام نعمت است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تبریک به مناسبت عید غدیرخم،گفت: غدیرخم، عید اکمال دین و اتمام نعمت است.
جمعه 12 آبان 1391 ساعت 07:51
غدیرخم، عید اکمال دین و اتمام نعمت است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تبریک به مناسبت عید غدیرخم،گفت: غدیرخم، عید اکمال دین و اتمام نعمت است. http://cdn.icana.ir/d/019/13268.jpg غدیرخم،,عید,اکمال,دین,و,اتمام,نعمت,است Icana

سید محمد مهدی پورفاطمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک به شیعیان جهان به مناسبت فرا رسیدن عید غدیرخم گفت: عید غدیرخم مصادف با 18ذی الحجه، روزی است که پیامبراکرم (ص)، حضرت علی (ع) را در محلی به نام حجة الوداع به عنوان جانشین خود و ولی مسلمین به مسلمانان معرفی کردند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در ادامه افزود: از آغاز ذی‌القعده سال دهم هجری که آخرین سال زندگانی پیامبر(ص) بود، ایشان به همه مناطق مسلمان‌نشین و ایل‌ها و قبیله‌های مسلمان عربستان خبر دادند که در این ماه به مکه معظمه خواهند رفت و حج به‌جای خواهند آورد و بدین‌ترتیب بزرگ‌ترین اجتماع مسلمانان شکل گرفت، که به حجة الوداع معروف است.

پورفاطمی یادآورشد: عید غدیرخم، عید اکمال دین و اتمام نعمت است، چراکه حضرت علی (ع) به عنوان کامل کننده دین مبین اسلام و ادامه دهنده راه انبیای الهی و آغازگر راه امامت به جهان اسلام معرفی شدند.

وی تصریح کرد: عید غدیرخم بزرگ ترین اتفاق در تاریخ اسلام و موجب افتخار شیعیان جهان است.اگرچه در تفسیر حدیث غدیرخم در بین شیعه و سنی اختلاف وجود دارد، ولی این واقعه و حدیث غدیربه وضوح درکتاب های شیعه و بسیاری کتاب های اهل سنت نقل شده است.

به اعتقاد شیعیان جهان، پیامبر اسلام(ص) در بازگشت از آخرین سفر حج خود با جمع کردن همراهانشان در محل حجة الوداع  که نام منطقه ای میان مکه و مدینه است. حضرت علی (ع) را به عنوان  وصی ،«ولی» و جانشین پس از خود از سوی خداوند معرفی کرده وفرمودند:«هر آن‌کس که من مولای او هستم، پس علی مولای اوست»./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000